/  /  /  / Nowa Kia Rio będzie w Polsce
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Kia Rio będzie w Polsce

Samar.pl|
null
© KIA
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jak informuje nas firma Kia Motors Polska, model Kia Rio nowej generacji trafi na polski rynek już we wrześniu bieżącego roku. Początkowo będzie to wersja 5-drzwiowa, natomiast w roku przyszłym generalny importer wprowadzi również odmianę 3-drzwiową.

W ten sposób Kia Rio po raz pierwszy w swojej historii będzie dostępna w wersji pięcio- oraz trzydrzwiowej (mowa o rynku europejskim).

W polskiej i zagranicznej prasie branżowej ukazały się w ostatnim czasie pierwsze relacje dziennikarzy, którzy mieli już okazję jeździć nową Kia Rio. Samochód chwalony jest przede wszystkim za atrakcyjne wzornictwo, starannie wykonaną i czytelnie zaprojektowaną deskę rozdzielczą oraz przestronność kabiny pasażerskiej.

Dostawcą nowego Rio na rynek jest południowokoreański zakład Kia Sohari.

Prognozuje się, że w przyszłym roku wolumen sprzedaży nowego Rio w Europie może wynieść nawet 100 000 egzemplarzy, czyli znacznie więcej niż w przypadku poprzednika.

Już niedługo specjalny wysłannik IBRM Samar będzie miał okazję z bliska poznać walory modelu Kia Rio nowej generacji podczas jazd testowych zorganizowanych dla dziennikarzy motoryzacyjnych w Portugalii.

Bieżący rok jest dla marki Kia bardzo pracowity. Lista tegorocznych premier modelowych obejmuje takie nowości jak Picanto (wersja pięcio- oraz trzydrzwiowa), opisane wyżej Rio oraz zmodernizowany Soul, natomiast na przełomie roku powinniśmy doczekać się debiutu rynkowego wyczekiwanej z zainteresowaniem limuzyny Optima. To ostatnie auto na razie znane jest w wersji sedan, jednak wydaje się prawdopodobne, że za jakiś czas powinna też do gamy dołączyć odmiana kombi.

W roku przyszłym spodziewać się natomiast można premiery Kia cee’d kolejnej generacji. Jeśli zespół specjalistów pod kierownikiem Petera Schreyera stanie na wysokości zadania, wówczas atrakcyjne wzornictwo na pewno będzie mocną stroną nowego kompaktu marki wywodzącej się z Korei Południowej.

Model Kia Rio nowej generacji przedstawiliśmy już obszernie na stronie Samar.pl. Aby odnaleźć te informacje, w okienku wyszukiwarki wiadomości wystarczy wpisać nazwę (i ewentualnie ograniczyć zakres wyszukiwanych zasobów archiwum do ostatnich kilku miesięcy).

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach i na forum dyskusyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama