/  /  /  / Nowa Kia cee'd zaprasza do środka
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Kia cee'd zaprasza do środka

KIA|
null
© KIA
nullnullnullnull

W oczekiwaniu na genewską premierę modelu Kia cee'd drugiej generacji koncern publikuje kolejną porcję zdjęć nowego kompaktu. Po raz pierwszy "zajrzeć" można nawet do kabiny pasażerskiej i zobaczyć, jak wygląda deska rozdzielcza nowego cee'da.

Przy niezmienionym rozstawie osi nowa Kia cee’d jest dłuższa, szersza i niższa od poprzedniej generacji. Elegancką prostotę jej profilu w stylu coupe podkreśla spadzistość przednich słupków nadwozia oraz obniżona i wydłużona linia okien bocznych.

Na przodzie dominuje najnowsza interpretacja markowego grilla Kia w kształcie doskonale już znanego „tygrysiego nosa” oraz agresywne, zachodzące na boki moduły reflektorów ze światłami do jazdy dziennej w technice LED.

Szeroki rozstaw kół i przysadzistą sylwetkę samochodu podkreśla wyraziste zaakcentowanie przednich i tylnych nadkoli. Ducha sportowej estetyki kabiny oddaje nachylenie słupków „A” ponad tłoczonymi powierzchniami drzwi, przechodzących w łuk linii dachu zakończonego integralnym spojlerem nad oknem tylnym.

Karoserię nowego cee’da uzupełniono niewielkimi, lecz istotnymi detalami, które nadają prestiżu i poczucia ekskluzywności, jednocześnie nie naruszając czystości i elegancji oryginalnego designu.

Są nimi zatem nieco bardziej wyszukany emblemat Kia, wystające ponad klosze świateł głównych „ostrza” kierunkowskazów, odwzorowana z markowego grilla górna krawędź szyby czołowej, chromowana listwa wokół okien bocznych i aerodynamiczny rysunek lamp tylnych, zachodzących na boki nadwozia.

O nowościach modelowych szykowanych z okazji Geneva Auto Show 2012 można przeczytać tutaj:
Nowości wystawy Genewa 2012

Nowy jest także wystrój wnętrza, przyciągający uwagę stylowym wyglądem i odczuciem jakości wykonania. Wygodniejszy jest także układ przełączników na desce rozdzielczej wzbogacony zastosowaniem technologii dotykowej. Nie bez znaczenia dla użytkownika jest także jeszcze lepsza ergonomicznie pozycja za kierownicą.  

Zaprojektowana w formie kokpitu tablica przyrządów obejmuje „samolotowy” panel wskaźników zorientowany na kierowcę. Wszystkie elementy sterowania znajdują się w zasięgu ręki, a te główne (systemu audio i klimatyzacji) zostały odpowiednio pogrupowane, aby spotęgować wrażenie komfortu i obszerności wnętrza.

Za sprawą starannie przemyślanych i wykonanych detali wystroju kabina nowej Kii cee’d nabiera bardziej prestiżowego wyglądu. Miękka faktura materiałów tworzy nową jakość odczuć dotykowych dla kierowcy i pasażerów. Kontury wskaźników i przełączników zdobi delikatna warstwa chromu, podłokietniki drzwiowe wykonano techniką warstwową z wysokojakościowego materiału, a klamki wewnętrzne w formie jednoczęściowego, eleganckiego uchwytu. To tylko wybrane przykłady ekskluzywności nowego wystroju wnętrza.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama