/  /  /  / Nowa Kia cee'd na start
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Kia cee'd na start

KIA|
null
© KIA
nullnullnullnull

Na Słowacji rozpoczęła się produkcja seryjna modelu Kia cee'd nowej generacji. Samochód stanowi rozwinięcie koncepcji poprzednika, który został zaprojektowany i skonstruowany specjalnie z myślą o rynku europejskim, przyczyniając się w znaczącym stopniu do rozwoju marki.

Oficjalna premiera modelu Kia cee'd drugiej generacji odbyła się miesiąc temu z okazji międzynarodowej wystawy branżowej w Genewie. Już teraz koncern zapowiada, że w drugiej połowie bieżącego roku do produkcji wejdzie nowy cee'd w wersji kombi.

Nowa Kia cee’d

Od momentu rozpoczęcia produkcji cee'da w roku 2006 do marca bieżącego roku zakłady Kia Motors na Słowacji opuściło łącznie ponad 635 000 samochodów tej gamy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama