/  /  /  / Luksusowy sedan Kia wchodzi do sprzedaży
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Luksusowy sedan Kia wchodzi do sprzedaży

KIA|
null
© KIA
nullnullnullnull

Na rodzimym rynku koreańskim firma Kia Motors rozpoczęła właśnie sprzedaż nowej limuzyny K9. Jeszcze w tym roku pierwsze egzemplarze trafią do klientów w innych krajach świata. Czy auto ma szansę zadebiutować też w Europie?

K9 anonsowany jest jako pierwszy sedan marki Kia z napędem na koła tylne. Podstawowe wymiary to:
- długość: 5090 mm
- szerokość: 1900 mm
- wysokość: 1490 mm
- rozstaw osi: 3045 mm

Nowa limuzyna stanowi dopełnienie oferowanych lokalnie samochodów osobowych serii „K”, składającej się z przednionapędowych sedanów K5 i K7 (na rynkach zagranicznych znane jako Optima i Cadenza).

"K9 to nasz pierwszy pełnowymiarowy sedan o napędzie tylnym i stworzony bez kompromisów pod względem designu, dynamiki jazdy i nowych technologii. K9 wyznacza zupełnie nowy pułap standardów i wartości w segmencie ‘dużych’ sedanów, po raz kolejny demonstrując światowy zasięg motto Kia: Power to Surprise - powiedział Soon-Nam Lee, dyrektor marketingu światowego.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama