/  /  /  / Kia notuje duży wzrost
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Kia notuje duży wzrost

null
© KIA
null

Dynamika sprzedaży marki Kia plasuje ten koncern wśród liderów niemieckiego rynku. W pierwszym kwartale bieżącego roku producent modelu cee'd oraz Sportage zwiększył wolumen o prawie 70%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszym kwartale bieżącego roku na markę Kia przypadło prawie 13 500 rejestracji nowych aut w Niemczech. Osiągnięty wolumen jest o 67,6% lepszy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W samym tylko marcu Kia osiągnęła w Niemczech wzrost rzędu 35,4% dzięki 5 050 zarejestrowanym samochodom.

Andaluzyjska przygoda z nową Kią cee'd

Tegoroczny cel na rynku niemieckim dla marki Kia to osiągnięcie poziomu około 55 000 rejestracji. Byłoby to 30% więcej niż w roku 2011.

Poziom 100 000 egzemplarzy koncern chce osiągnąć w roku 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama