/  /  /  / 500 000 aut na LPG w Niemczech
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

500 000 aut na LPG w Niemczech

null
© KIA
null

Z powodu rekordowo wysokich cen benzyny i oleju napędowego niemieccy kierowcy coraz bardziej interesują się autami zasilanymi autogazem. Według aktualnych danych, w marcu zarejestrowano w Niemczech 500-tysięczny model na LPG.

500-tysięcznym samochodem zasilanym LPG, zarejestrowanym w Niemczech, okazała się Kia Sportage. Uroczyste przekazanie pojazdu miało miejsce w siedzibie firmy Kia Motors Deutschland we Frankfurcie nad Menem.

Co ciekawe, firma dostarczająca instalację LPG do modeli Kia na rynku niemieckim oferuje na swój produkt siedmioletnią gwarancję. Również 7 lat wynosi gwarancja producenta samochodu, Kia Motors.

W Niemczech od roku 2006 użytkownicy aut na LPG mogą liczyć na ulgi podatkowe tak samo jak osoby, których pojazd jeździ na gaz ziemny.

Aktualnie działa w Niemczech prawie 6 500 stacji sprzedających LPG.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama