/  /  /  /  / Ważne zmiany w fabrykach na Słowacji i w Czechach
Kia Venga

Kia Venga

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena50 490 zł - 68 490 zł (aktualizacja: 2017-03-30)
Emisja CO2119 g/km - 150 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 6,5 L/100km
 

Ważne zmiany w fabrykach na Słowacji i w Czechach

Spółka|
null
© KIA
nullnull

Jak poinformowali nas przedstawiciele koncernu Hyundai-Kia Automotive Group, podjęta została decyzja o pewnych przesunięciach w gamie modeli, jakie produkowane są przez grupę w fabrykach działających na terenie Czech i Słowacji. Dotyczy to aut Kia Venga oraz Hyundai ix35.

Zgodnie z przyjętym właśnie harmonogramem, produkcja modelu Hyundai ix35, który do tej pory wytwarzano na Słowacji w zakładach Kia Motors, zostanie przeniesiona do Czech, gdzie działa oddana niedawno do użytku fabryka Hyundai Motor.

Druga zmiana jest taka, że wytwarzany w Czechach model Kia Venga po niezbędnych modyfikacjach wejdzie do produkcji na Słowacji.

Jak argumentują przedstawiciele grupy, opisane wyżej posunięcia mają na celu efektywniejsze wykorzystanie dostępnych mocy produkcyjnych obu fabryk i dostosowanie się do aktualnej sytuacji rynkowej. Szacuje się bowiem, że w segmencie mniejszych modeli osobowych trwać będzie stagnacja, natomiast popyt na pojazdy typu SUV ma dalej rosnąc. W tym kontekście, słowacka fabryka Kia Motors nie byłaby w stanie samodzielnie dostarczać na rynek odpowiedniej ilości egzemplarzy bardzo dobrze przyjętych przez klientów modeli Hyundai ix35 oraz Kia Sportage.

Szacuje się, że cała operacja zostanie przeprowadzona sprawnie i nie spowoduje trudności.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama