/  /  /  /  / Polska: Przebojowa Kia Venga
Kia Venga

Kia Venga

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena50 490 zł - 68 490 zł (aktualizacja: 2017-03-30)
Emisja CO2119 g/km - 150 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 6,5 L/100km
 

Polska: Przebojowa Kia Venga

Informacja własna|
null
© KIA
null

Debiutująca nie tak dawno na rynku Kia Venga jest już w rankingu sprzedaży drugim w kolejności najpopularniejszym modelem południowokoreańskiej marki. Samochód może pochwalić się zwycięstwem w niejednym teście porównawczym.

Autor: Rafał Żaglewski

Debiutująca nie tak dawno na rynku Kia Venga jest już w rankingu sprzedaży drugim w kolejności najpopularniejszym modelem południowokoreańskiej marki. W okresie od stycznia do końca marca samochód znalazł na polskim rynku prawie 1 100 nabywców. Lepszym wynikiem od Vengi może pochwalić się tylko kompaktowy cee’d.

Warto podkreślić fakt, że Venga to pierwsze na rynku auto segmentu B, które oferowane jest z 7-letnią gwarancją.

Kia Venga zbiera wysokie noty w niezależnych testach organizowanych w międzynarodowej prasie motoryzacyjnej. Na przykład w Niemczech samochód wygrał porównanie przeprowadzone przez Auto Motor und Sport, w którym oceniano również Citroena C3 Picasso i Skodę Roomster, a także przez Auto Bild (Honda Jazz, C3 Picasso, Nissan Cube i Renault Grand Modus).

Na pewno ciekawie wypadnie też porównanie Kia Venga i Opla Merivy nowej generacji, który szykuje się już do premiery rynkowej. O walorach modelu niemieckiej marki niedługo będzie miał okazję przekonać się osobiście wysłannik IBRM Samar, zaproszony do wzięcia udziału w specjalnych jazdach testowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama