/  /  /  /  / Polska: Kia Venga może odnieść sukces podobny do cee'd
Kia Venga

Kia Venga

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena50 490 zł - 68 490 zł (aktualizacja: 2017-03-30)
Emisja CO2119 g/km - 150 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 6,5 L/100km
 

Polska: Kia Venga może odnieść sukces podobny do cee'd

IBRM Samar|
null
© KIA
null

Model Venga przebojem wszedł do oferowanej na polskim rynku gamy marki Kia. Sprzedaż utrzymuje się na poziomie 350-400 sztuk miesięcznie. Aktualnie jest to drugi pod względem popularności pojazd w ofercie firmy. Lepiej sprzedaje się tylko cee’d.

Autor: Rafał Żaglewski

Od początku bieżącego roku sprzedaż modelu Kia Venga zbliża się już do poziomu 2 000 egzemplarzy (dane do maja włącznie). Oto kilka ciekawostek dotyczących struktury sprzedaży wspomnianego auta:
- najchętniej wybierane przez klientów kolory to czerwony, carmel, grafit i szampański;
- najchętniej wybierana wersja wyposażenia to poziom M;
- najczęściej wybierany silnik to benzynowy 1,4 litra.

„Sprzedajemy miesięcznie 350-400 sztuk tych aut, co uważamy jest bardzo dobrym wynikiem, zważywszy, jak konkurencyjny i trudny jest to segment - mówi Monika Krzesak z firmy KIA Motors Polska. „Wiemy, że jest to bardzo silnie obsadzona część rynku, niemniej już pierwsze prezentacje Vengi i kilkanaście wygranych porównań w prasie pokazały, jak olbrzymi potencjał sprzedażowy tkwi w tym samochodzie. Muszę podkreślić, że jak na razie jest to sprzedaż tylko klientom indywidualnym. Planujemy wejście z tym autem na rynek korporacyjny, trwają już stosowne rozmowy z klientami, auta są testowane, ale - jak to w sprzedaży flotowej bywa - musi to trochę potrwać. Wymaga tego chociażby ustalenie wartości rezydualnej tego modelu. Ale wszystko wskazuje na to, że Venga odniesie sukces porównywalny do cee'da”.

Wśród cech, na które zwracają uwagę osoby kupujące model Kia Venga, można wymienić zalety takie jak przestronne wnętrze, obszerny bagażnik i dowolność jego aranżacji, a także możliwość personalizacji samochodu pod kątem indywidualnych oczekiwań klienta. „Dostępnych jest 15 różnego rodzaju opcji, co jeszcze kilka lat temu w samochodach koreańskich było niemożliwe - podkreśla Monika Krzesak. „Klientom podoba się to, że mają możliwość wyboru opcji, za które są w stanie zapłacić. Najbardziej spektakularną z tych opcji jest uchylne i odsuwane, panoramiczne okno dachowe ze szkła o wielkości zbliżonej do powierzchni dachu”.

Kia Venga produkowana jest w Czechach, co z punktu widzenia polskiego klienta jest faktem nie bez znaczenia. „Czas oczekiwania na indywidualne zamówienia nie przekracza teraz 1,5 miesiąca - zapewnia Monika Krzesak.

Warto dodać, że wszystkich fabrycznie nowe pojazdy marki Kia (a więc również i Venga) objęte są 7-letnią gwarancją producenta.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama