/  /  /  /  / Historyczny wynik Kia
Kia Venga

Kia Venga

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena50 490 zł - 68 490 zł (aktualizacja: 2017-03-30)
Emisja CO2119 g/km - 150 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 6,5 L/100km
 

Historyczny wynik Kia

KIA|
null
© KIA
null

Kwiecień był dla marki Kia na rynku czeskim bardzo udanym miesiącem. Firma uzyskała 949 rejestracji i tym samym po raz pierwszy w historii zajęła wysokie, czwarte miejsce w rankingu najpopularniejszych marek u naszych południowych sąsiadów.

Autor: Rafał Żaglewski

Kwiecień był dla marki Kia na rynku czeskim bardzo udanym miesiącem. Firma uzyskała 949 rejestracji aut osobowych i tym samym po raz pierwszy w historii zajęła wysokie, czwarte miejsce w rankingu najpopularniejszych marek. Jeśli uwzględnimy tylko marki zagraniczne, wówczas Kia byłaby w omawianym rankingu na trzecim miejscu.

Udział rynkowy Kia wynosi ponad 6,2%. Tylko raz w historii (kwiecień 2009) firma miała wynik lepszy, a mianowicie 6,4% udziału, jednak wówczas czeski rynek samochodowy poszybował w górę dzięki zmianom w przepisach o VAT.

Swój sukces Kia zawdzięcza przede wszystkim dużemu zainteresowaniu klientów ofertą modelu cee’d, który w kwietniu znalazł się pod względem popularności na drugim miejscu w segmencie C. Słowa uznania należą się również modelowi Venga, który pomimo krótkiej obecności na rynku jest już trzecim pod względem sprzedaży autem w swoim segmencie, a na pewno ma ochotę na jeszcze więcej.

Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku siostrzana marka Hyundai przedstawi szerokiej publiczności swój własny model, który ma wiele wspólnego z samochodem Kia Venga.

Oba modele będą wytwarzane w zakładach Hyundai Motor w Czechach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama