/  /  /  /  / Fabryki na Słowacji i w Czechach zamienią się modelami
Kia Venga

Kia Venga

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena50 490 zł - 68 490 zł (aktualizacja: 2017-03-30)
Emisja CO2119 g/km - 150 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 6,5 L/100km
 

Fabryki na Słowacji i w Czechach zamienią się modelami

Samar.pl|
null
© Hyundai
nullnullnullnull

Pomału dobiegają końca prace nad zmianami, które spowodują, że produkcja modelu Hyundai ix35, który do tej pory wytwarzano na Słowacji w zakładach Kia Motors, zostanie przeniesiona do Czech, gdzie działa równie nowoczesna fabryka Hyundai Motor.

Jak poinformowali nas przedstawiciele południowokoreańskiego koncernu, pomału dobiegają końca prace nad zmianami, które spowodują, że produkcja modelu Hyundai ix35, który do tej pory wytwarzano na Słowacji w zakładach Kia Motors, zostanie przeniesiona do Czech, gdzie działa oddana niedawno do użytku fabryka Hyundai Motor.

Druga zmiana jest taka, że wytwarzany w Czechach model Kia Venga po niezbędnych modyfikacjach wejdzie do produkcji na Słowacji.

Jak argumentują przedstawiciele grupy, opisane wyżej posunięcia mają na celu efektywniejsze wykorzystanie dostępnych mocy produkcyjnych obu fabryk i dostosowanie się do aktualnej sytuacji rynkowej. Szacuje się bowiem, że w segmencie mniejszych modeli osobowych trwać będzie stagnacja, natomiast popyt na pojazdy typu SUV ma dalej rosnąc. W tym kontekście, słowacka fabryka Kia Motors nie byłaby w stanie samodzielnie dostarczać na rynek odpowiedniej ilości egzemplarzy bardzo dobrze przyjętych przez klientów modeli Hyundai ix35 oraz Kia Sportage.

Zakłada się, że produkcja modeli Hyundai ix35/Kia Venga rozpocznie się w nowych lokalizacjach równocześnie z dniem 1 lipca bieżącego roku.

W roku ubiegłym zlokalizowana w Czechach fabryka Hyundai Motor wyprodukowała łącznie 200 135 samochodów, co w porównaniu z wynikami uzyskanymi w roku poprzedzającym oznacza wzrost o 70% (118 000 sztuk). W podziale na poszczególne modele sytuacja wygląda następująco:
- Hyundai i30/i30cw: 130 598 sztuk
- Hyundai ix20: 20 651 sztuk
- Kia Venga: 48 886 sztuk
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama