/  /  /  /  / Test jakości kompaktowych modeli SUV
Kia Sportage

Kia Sportage

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Test jakości kompaktowych modeli SUV

Auto Moto (10/2011)|
null
© Materiały prasowe
nullnullnullnullnullnullnull

Samochody należące do segmentu kompaktowych SUV cieszą się nie tylko w Europie coraz większym zainteresowaniem. Komentatorzy branży motoryzacyjnej są zdania, że w kolejnych latach trend ten zostanie prawdopodobnie utrzymany. Nie dziwi zatem fakt, że oferta modeli tej klasy jest coraz bogatsza, a klienci mogą mieć trudności z wybraniem auta, które ich zdaniem będzie najlepsze. Jednym z ważniejszych kryteriów, które powinno być cenną wskazówką, jest z pewnością jakość postrzegalna oraz precyzja montażu.

W aktualnym wydaniu magazynu Auto Moto opublikowano wyniki ciekawego testu jakości z udziałem siedmiu różnych modeli reprezentujący europejski segment kompaktowych SUV (patrz galeria zdjęć). Porównanie zostało podzielone na dwie części: w pierwszej po uwagę brano takie elementy jak montaż, jakość materiałów oraz innowacyjność konstrukcji; w części drugiej przyznawano punkty za funkcjonalność auta, komfort oraz wrażenia z jazdy.

Zobacz modele, które zyskały najwięcej

Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najwięcej ma ich w teście Kia Sportage i to ona zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu, nieznacznie wyprzedzając modele Ford Kuga oraz Toyota RAV4, które zajęły odpowiednio miejsce drugie i trzecie.

Nowa Kia Sportage staje się łatwo rozpoznawalna

Produkowana w fabryce na Słowacji, Kia Sportage chwalona jest m.in. za nowoczesny układ kabiny pasażerskiej, którą wyróżnia funkcjonalność i estetyka. Wysokie noty przyznano też m.in. za precyzję montażu oraz za pozytywne wrażenia z jazdy.

Cały test z dokładnym opisem każdego z ocenionych modeli znaleźć można w aktualnym wydaniu miesięcznika Auto Moto (10/2011).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Sportage