/  /  /  /  / Słowacka fabryka KIA na trzy zmiany
Kia Sportage

Kia Sportage III

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Słowacka fabryka KIA na trzy zmiany

Spółka|
null
© KIA
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowoczesna fabryka Kia Motors na Słowacji już niedługo zacznie pracować w systemie trzyzmianowym. Decyzja została podjęta w związku z dużym popytem na modele marki Kia, przede wszystkim samochodów Sportage.

Już w pierwszym kwartale przyszłego roku nowoczesna fabryka Kia Motors na Słowacji zacznie pracować w systemie trzyzmianowym. Do grudnia 2011 zakończyć się ma proces rekrutacji, który pozwoli wyłonić tysiąc nowych pracowników dla spółki.

Test jakości kompaktowych modeli SUV

Na Słowacji Kia Motors wytwarza modele takie jak wspomniany już Sportage oraz samochody Venga i gamę kompaktowego cee’d (wersja hatchback 5- i 3-drziowa, a także kombi).

"Uruchomienie trzeciej zmiany w Żylinie to ostatni krok firmy Kia w realizacji długofalowego procesu produkcji lokalnej samochodów 'skrojonych' na europejskie potrzeby i upodobania - mówi Paul Philpott, dyrektor operacyjny (COO) Kia Motors Europe. "Tak wysoki popyt na całą gamę modelową, a szczególnie na nowego Sportage zmusza nas do znacznego zwiększenia produkcji w naszych zakładach na Słowacji."

Trzecia zmiana w czeskiej fabryce Hyundai Motor

W roku ubiegłym z linii produkcyjnych Kia poza rodzimą Koreą zjechało ponad 729 000 samochodów. To oznacza, iż z Europy, Chin i USA pochodziło 34,2% globalnej produkcji 2,1 mln pojazdów z logo Kia.

W okresie ośmiu miesięcy bieżącego roku sprzedaż samochodów Kia w Europie i Chinach wzrosła odpowiednio o 18,7 i 24,4%, natomiast w USA − o 36,9 procent.

Odpowiadając na wzmożony popyt, amerykański zakład Kia w West Point (stan Georgia) wytwarzający samochody Sorento (SUV) i Optima (sedan segmentu D) również wprowadził trzecią zmianę produkcyjną, zwiększając zatrudnienie do 3 000 osób.

Zarządzana przez Kia Motors Slovakia fabryka w Żylinie otwiera tysiąc nowych stanowisk pracy na wszystkich etapach procesu produkcji dla odpowiednio kwalifikowanych osób z wykształceniem technicznym. Przewiduje się, że kolejnych kilka tysięcy nowych miejsc pracy powstanie także u dostawców zakładu na terenie Słowacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Sportage