/  /  /  /  / Kia Venga
Kia Soul

Kia Soul

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Kia Venga

KIA|
null
© KIA
nullnullnullnull

Venga to nazwa najnowszego modelu Kia wywodzącego się z koncepcyjnego No 3. W Polsce auto pojawi się pod koniec roku i konkurować będzie z głównymi graczami segmentu B.

Zgodnie z informacją Kia Motors Corporation nowy, imponująco przestronny i dynamiczny hatchback segmentu B nosić będzie nazwę Venga, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się jeszcze pod koniec tego roku.

Światowa premiera wersji produkcyjnej modelu Kia Venga, wywodzącego się z pojazdu koncepcyjnego Kia No. 3 wystawionego z ogromnym powodzeniem na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie, odbędzie się w trakcie Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Kia Venga powstała od początku w Europie, gdzie będzie również produkowana. Auto ma długość 4068 mm i niespotykany w swej klasie rozstaw osi (2615 mm). Wysokość 1600 mm zapewnia maksimum przestronności we wnętrzu. Dzięki przemyślanej konstrukcji, która  wyznacza nową definicję hatchbacka w tej kategorii pojazdów, wnętrze Vengi ma wielkość  typową dla segmentu C przy wymiarach zewnętrznych karoserii segmentu B.

„Nazwa ‘Venga’ brzmi żywo i przyjemnie dla ucha, a więc doskonale pasuje do naszego nowego auta rodzinnego - mówi Panu Vainamo, szef marketingu Kia Motors Europe. „Słowo to pochodzi z hiszpańskiego i jest pełne poloru, który tak odpowiada aktywnemu stylowi życia w miastach Europy oraz zasadniczym wartościom marki Kia w myśl naszej maksymy: The Power to Surprise.”

Silniki całej gamy Kia Venga wyposażone będą w system ISG (technologia Idle Stop & Go) i w zakresie czystości spalin spełniać będą oczywiście wymogi normy Euro 5.                

Kia Venga dostępna będzie tylko w Europie. Do napędu posłużą cztery jednostki o mocy od 75 do 115 KM do wyboru (dwie benzynowe oraz dwie wysokoprężne). Tylna kanapa dzielona w proporcji 60/40 jest przesuwana i można ją składać płasko w podłodze dla zwiększenia pojemności bagażowej. Do wybranych odmian modelowych oferowane będzie także uchylne i odsuwane, panoramiczne okno dachowe ze szkła.

W Polsce Kia Venga pojawi się pod koniec roku i konkurować będzie z głównymi graczami segmentu B.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama