/  /  /  /  / Nowa Kia cee'd kombi na start
Kia Sorento

Kia Sorento

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Kia cee'd kombi na start

KIA|
null
© KIA
nullnullnull

Fabryka Kia Motors na Słowacji rozpoczęła właśnie produkcję modelu Kia cee'd kombi nowej generacji. Pierwsze egzemplarze tego auta trafią na polski rynek po wakacjach.

Fabryka Kia w Żylinie oficjalnie rozpoczęła produkcję modelu cee'd Sportswagon nowej generacji. Samochód miał swoją premierę podczas salonu w Genewie.

Jest to już drugi nowy model, którego produkcja ruszyła w tym roku w Żylinie, a koreański koncern wiąże z tym autem bardzo duże nadzieje.

Popyt na nowego cee'da kombi przyczyni się z pewnością do wzrostu produkcji w słowackiej fabryce, która bieżący rok planuje zakończyć z wynikiem 285 000 wyprodukowanych samochodów.

Poprzednia generacja modelu cee'd kombi stanowiła ponad jedną piątą całkowitej produkcji fabryki.

W tym roku zakład w Żylinie wyprodukował już 167 000 pojazdów i 266 000 silników w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy, odnotowując odpowiednio 11% i 52% wzrostu w stosunku do roku ubiegłego.

Przygotowania do rozpoczęcia seryjnej produkcji modelu kombi w fabryce Kia w Żylinie rozpoczęto już na początku tego roku. Podobnie jak wprowadzony wiosną cee'd hatchback, Sportswagon wyróżnia się nowoczesnym designem, wysokim poziomem bezpieczeństwa, wyposażenia i wszechstronnością.

Przestrzeń ładunkowa kombi po złożeniu tylnej kanapy wzrasta z 528 do 1642 litrów, co podkreśla dodatkowo jego funkcjonalność.

Model cee'd kombi dostępny jest na rynku polskim w wersjach wyposażenia S/M/L/XL oraz z szeroką gamą jednostek napędowych o mocy od 90 do 135 KM. Oznacza to możliwość wyboru pomiędzy dwoma silnikami benzynowymi: 1.4 MPI albo 1.6 GDI o mocy 100 i 135 KM oraz trzema wysokoprężnymi: 1.4 WGT o mocy 90 KM lub 110 albo 128-konnym dieslem 1.6 VGT.

Ceny Kia cee'd Sportswagon zaczynają się już od 52 990 zł.

Fabryka na Słowacji przygotowuje się już do uruchomienia na początku przyszłego roku produkcji modelu Kia pro_cee'd.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Sorento