/  /  /  /  / Europejski debiut nowej Kia Sorento
Kia Sorento

Kia Sorento

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Europejski debiut nowej Kia Sorento

KIA|
null
© KIA
nullnullnull

Podczas wrześniowej wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie oczom szerokiej publiczności zaprezentuje się nie tylko poddana zmianom modernizacyjnym gama kompaktowego cee’d. Goście i dziennikarze będą mogli również z bliska zobaczyć zupełnie nową wersję modelu Sorento.

Autor: Rafał Żaglewski

Opracowany jako zupełnie nowy projekt, model Kia Sorento 2010 jest dłuższy, lżejszy i niższy od poprzednika, wyróżniając się rozwiązaniami, które cechują nowy język stylistyczny południowokoreańskiej marki. Godny podkreślenia jest fakt, że auto charakteryzuje się wyraźnie lepszymi parametrami aerodynamicznymi (współczynnik oporu powietrza Cd wynosi teraz 0,38 zamiast 0,43).

Konstruktorzy podkreślają, że większy nacisk w pracach nad nowym Sorento położony został na zapewnienie komfortu jazdy i prowadzenia typowych dla samochodów osobowych, jednak nie zapominając o właściwościach terenowych aktualnie oferowanego jeszcze modelu.

Kia liczy na to, że największym wzięciem europejskich klientów kupujących Sorento 2010 będzie zupełnie nowa jednostka wysokoprężna 2.2, która zapewnia moc 197 KM oraz moment obrotowy rosnący do maksymalnie 421Nm.

W zależności od wersji nowa Kia Sorento będzie dostępna z takimi elementami jak m.in. system obsługi bez kluczyka, przycisk uruchomienia silnika Start, kamera cofania w lusterku wstecznym oraz dach panoramiczny.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama