/  /  /  /  / Prestiżowa nagroda dla mobilnej aplikacji Kia Rio
Kia Rio

Kia Rio III

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Prestiżowa nagroda dla mobilnej aplikacji Kia Rio

KIA|
null
© KIA
nullnull

W uznaniu wysokiej klasy designu aplikacji dla iPada na temat nowej Rio firma Kia Motors Corporation otrzymała nagrodę "najlepsza z najlepszych" w kategorii Communication Design (design w komunikacji).

Nagroda ta przyznana została w konkursie międzynarodowego designu 'red dot', zaliczanym do najbardziej prestiżowych w tej branży.

Zgodnie z dotychczasową praktyką, także i w roku 2012 w skład jury 'red dot' weszli najbardziej renomowani specjaliści i twórcy z całego świata, którzy w ciągu kilku dni dokonali oceny każdego z 6823 zgłoszonych dzieł.

Pewna liczba prac zawsze wyróżnia się zdecydowanie na tle i tak znakomitego zresztą poziomu reprezentowanego przez całą pulę konkursowych zgłoszeń, otrzymując nagrody "red dot: najlepsza z najlepszych". Za wyjątkowe osiągnięcia kreatywne w roku bieżącym jury 'red dot' przyznało tylko 63 takie wyróżnienia.

Wypuszczona w listopadzie ubiegłego roku w wersjach przeznaczonych na rynki Europy i tzw. General Markets (Ameryka Południowa i Środkowa, Karaiby, Azja bez Chin i Korei, obszar Pacyfiku, Bliski Wschód i Afryka), nowa aplikacja mobilna Rio jest już drugą z kolei e-publikacją Kia Motors Corporation. Użytkownicy aplikacji mogą w sposób niezwykle dokładny zgłębiać sportowy i dynamiczny design zewnętrzny auta, wystrój wnętrza, wyposażenie oraz zalety ekologicznych zespołów napędowych.

Obszerna zawartość aplikacji obejmuje projekcję 3 600 obrazów karoserii i wnętrza, konfigurator dostępnych kolorów i obręczy kół, trójwymiarowe intro, galerię zdjęć i video oraz kontent poznawczy na temat firmy Kia i procesów projektowania samochodów.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie do pobrania z iTunes app store.

"Wybór osiągnięć kreatywnych, którym międzynarodowe jury przyznało nagrodę 'red dot' za design komunikacji 2012, mamy już za sobą. Sukces wśród tysięcy zgłoszeń z 43 krajów świata daje laureatom możliwość zaprezentowania się w najlepszy możliwy sposób. Znaczenie otrzymanych wyróżnień jest niebagatelne, albowiem jest to imponujący dowód na fakt rywalizowania z najbardziej kreatywnymi umysłami w danej dziedzinie - mówi Peter Zec, inicjator i szef (CEO) konkursu red dot.  

Wszystkie nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie "Design on Stage − Winners red dot Award: Communications Design 2012" (Design na podium − laureaci nagrody red dot za design w komunikacji 2012) w berlińskim Alte Munze pomiędzy 25 a 28 października.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Rio

Najlepsze dla flot
2014-12-09 14:11
CENY | Kia Rio po liftingu
2014-11-14 08:59
Kia kusi promocjami
2014-10-14 15:06
Niezawodna Kia Rio
2014-10-07 16:48
Kia Rio przechodzi do ataku
2014-09-23 12:27
TEST | Kia Rio sedan - bezkonkurencyjna?
2014-08-26 12:04