/  /  /  /  / Nowa Kia Rio zupełnie inna niż poprzednik
Kia Rio

Kia Rio

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Kia Rio zupełnie inna niż poprzednik

KIA|
Kia Rio
© Samar
Kia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia RioKia Rio

Nowa generacja Rio to całkowite odejście od poprzednika, doskonale wpisujące się w odnowioną rodzinę samochodów Kia. Wersja 5-drzwiowa dostępna będzie w Polsce w sprzedaży od września.

Nowa generacja Rio to całkowite odejście od poprzednika, doskonale wpisujące się w odnowioną rodzinę samochodów Kia. Z przodu samochód prezentuje swoją własną, unikatową interpretację charakterystycznej dla marki osłony chłodnicy, zintegrowaną z przednimi reflektorami.

Z boku odpowiednia proporcja szyb do karoserii wraz z pochylonym do przodu, klinowatym kształtem pojazdu i niską linią dachu tworzą dynamiczną, sportową sylwetkę, podobnie jak miało to miejsce np. w przypadku nowego Picanto. Model podkreśla też związek z większym Sportage mocnym i stabilnym tyłem, wysoko poprowadzonymi nadkolami i ostrym kątem tylnej szyby.

Poniżej reklama telewizyjna, która będzie promować Kia Rio nowej generacji.
Rio dostępne będzie w 10 kolorach nadwozia: biały, czarny, jasnosrebrny, czerwony Signal, beżowy Fresh, niebieski Electronic, niebieski Deep, brązowy Wendy, grafitowy i żółty Carmel.

Tutaj przeczytać można relację przygotowaną przez wysłannika IBRM Samar, który w ubiegłym tygodniu wziął udział w jazdach testowych nowym Rio.

Udoskonalone, przestronne wnętrze
Podobnie jak w innych, niedawno wprowadzonych, modelach marki Kia, zachowano charakterystyczny układu wnętrza – z trzywskaźnikowym zestawem zegarów i precyzyjną grafiką instrumentów o wysokiej funkcjonalności. Poziomy układ deski rozdzielczej podkreśla wrażenie szerokości i przestrzeni. Nowością są przełączniki na konsoli środkowej, zgrabnie zintegrowane z ogrzewaniem i sterujące różnymi dodatkowymi funkcjami.

W zależności od wersji wyposażenia klienci mają do wyboru trzy kolory wnętrza: brązowy, czarny i pustynny beżowy.

To pierwszy model marki Kia wykorzystujący nowy i innowacyjny system audio Virtual Sound, opracowany przez specjalistów z firmy Arkamys i dostosowany specjalnie do tego modelu. System pokonuje akustyczne ograniczenia pojazdu, wynikające z typowego, niskiego umieszczenia głośników w panelach drzwi. Dzięki temu zapewnia głęboki, otaczający i realistyczny dźwięk. Różne tryby odtwarzania obejmują Power Treble, który zwiększa przyjemność słuchania wszystkich podróżnych poprzez podwyższenie głośności i klarowności głosu czy Surround, wykorzystujący najnowsze rozwiązania w zakresie wzmacniania sygnału.

Zgodnie ze strategią oferowania szerszego wyboru opcji, rozwiązania dostępne na rynku polskim będą obejmować: diodowe reflektory do jazdy dziennej, wycieraczki z czujnikiem deszczu i automatycznym suszeniem szyb, radio z systemem RDS i odtwarzaczem CD kompatybilnym z plikami MP3, wyposażone w gniazdo AUX, iPod i USB, system głośnomówiący Bluetooth (z układem rozpoznawanie głosowego dostępnym od grudnia 2011 roku), podgrzewane przednie fotele i kierownice. Deska rozdzielcza może być wyposażona w instalację do montażu opcjonalnego systemu nawigacji.

Kabina jest bardziej przestronna niż u poprzednika i oferuje więcej przestrzeni na bagaż. Podstawa przedniej szyby została odsunięta do przodu o 156 mm i do góry o 18 mm, rozstaw osi zwiększył się o 70 mm, a nadwozie jest szersze o 25 mm. Z przodu przestrzeń na nogi wzrosła o 45 mm, a na wysokości głowy o 8 mm.

Przestrzeń bagażowa w wersji trzydrzwiowej i pięciodrzwiowej została poszerzona o 100 mm, a pojemność bagażowa to obecnie 288 litrów (o 6,6 procent więcej niż w poprzednim modelu) przy podniesionych oparciach tylnych foteli i ponad 900 litrów przy oparciach położonych. Oparcie tylnej kanapy dzieli się w proporcji 60/40, zapewniając maksymalną wszechstronność i tworząc po złożeniu niemal płaską powierzchnię.

15-litrowy schowek ulokowano na desce rozdzielczej. Kierowca i pasażerowie mają także do dyspozycji m.in. większy o 3 litry schowek w konsoli środkowej oraz kieszenie mieszczące 1,5 litrowe butelki na przednich drzwiach i półlitrowe na tylnych.

Plany dotyczące rynku polskiego
Wersja 5-drzwiowa nowego Rio dostępna będzie w Polsce w sprzedaży od września. Od września będzie można również składać zamówienia na wersję 3-drzwiową jednak realizacja tych zamówień nastąpi pod koniec pierwszego kwartału roku 2012. Prognozowany plan sprzedaży nowego Rio w Polsce na rok przyszły to 1 600 sztuk.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Rio

Najlepsze dla flot
2014-12-09 14:11
CENY | Kia Rio po liftingu
2014-11-14 08:59
Kia kusi promocjami
2014-10-14 15:06
Niezawodna Kia Rio
2014-10-07 16:48
Kia Rio przechodzi do ataku
2014-09-23 12:27
TEST | Kia Rio sedan - bezkonkurencyjna?
2014-08-26 12:04