/  /  /  /  / Nowa Kia pro_cee'd w sprzedaży już od wiosny
Kia Rio

Kia Rio III

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Kia pro_cee'd w sprzedaży już od wiosny

KIA|
null
© KIA
nullnullnullnullnullnull

Salon samochodowy w Paryżu to doskonała okazja dla Kia Motors Corporation, aby zaprezentować szerokiej publiczności trzydrzwiowy model Kia pro_cee'd w zupełnie nowym wcieleniu. Auto ma wejść do sprzedaży na rynku europejskim od wiosny 2013.

Nowa Kia pro_cee'd posiada identyczny zestaw silników i skrzyń biegów, a także wszelkie zalety i ulepszenia techniczno-komfortowe co pozostałe modele rodziny cee'd II. Zmianom nie uległa również długość całkowita (4310 mm) pojazdu i rozstaw osi (2650 mm). Samochód poszczycić się może natomiast istotnymi zmianami stylistycznymi jako model trzydrzwiowy o wyraźnym sportowym zacięciu.

Linia dachu obniżona została o 40 mm, a słupek środkowy przesunął się do tyłu o 220 mm. Nowe są także panele karoserii za słupkiem B, okna boczne oraz słupek tylny C wraz z tylną klapą nadwozia, zderzakiem tylnym i tylnymi światłami zespolonymi.

"Kia pro_cee'd wyzwala emocje i emanuje energią na każdej płaszczyźnie - uważa Peter Schreyer, główny projektant Kia Motors. "Wystarczy jedno spojrzenie, aby zrozumieć, że to samochód, który chce się nie tylko mieć, ale przede wszystkim prowadzić. Kia wkroczyła w nowy etap w dziedzinie designu samochodów, a pro_cee'd jest zwiastunem kierunku, w którym podąża".

Aby jeszcze bardziej wyróżnić się od reszty firmowej stajni, nowa Kia pro_cee'd oferowana będzie w sześciu kolorach nadwozia.

Nowa Kia Carens przyjedzie do Polski w pierwszym kwartale 2013

Do elementów charakterystycznych należą w zależności od wersji modelowej chromowana na czarno krata chłodnicy, światła do jazdy dziennej i tylne lampy zespolone w technologii LED. Uwagę zwraca również nowa oferta wzorów felg z lekkiego stopu aluminium. Dostępne wyposażenie Premium obejmuje skórzaną tapicerkę foteli, skórzane wykończenie kierownicy, wykończenie deski rozdzielczej i konsoli centralnej czarnym materiałem o wysokim połysku Piano Black czy aluminiowe nakładki na pedały.

Wśród opcji zwiększających walory użytkowe oraz bezpieczeństwo są elektrycznie składane i podgrzewane lusterka boczne z lampkami podświetlającymi podłoże oraz system monitoringu ciśnienia w ogumieniu.

"Od swojej premiery w roku 2007 pierwszy model Kia pro_cee'd zakupiło ponad 55 000 klientów w krajach Europy, co stanowiło 12% sprzedaży linii modelowej cee'da. Wyrafinowana stylistyka pro_cee'da drugiej generacji zaskakuje jeszcze bardziej, dlatego spodziewamy się, że poziom sprzedaży Kia w niszowym fragmencie tak popularnego segmentu C wzrośnie adekwatnie - powiedział Benny Oeyen, wiceprezes ds. marketingu i planowania produktu Kia Motors Europe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Rio

Najlepsze dla flot
2014-12-09 14:11
CENY | Kia Rio po liftingu
2014-11-14 08:59
Kia kusi promocjami
2014-10-14 15:06
Niezawodna Kia Rio
2014-10-07 16:48
Kia Rio przechodzi do ataku
2014-09-23 12:27
TEST | Kia Rio sedan - bezkonkurencyjna?
2014-08-26 12:04