/  /  /  /  / Komfort spokoju ducha dzięki 7-letniej gwarancji fabrycznej Kia
Kia Rio

Kia Rio III

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Komfort spokoju ducha dzięki 7-letniej gwarancji fabrycznej Kia

KIA|
null
null

7-letnia, 150 000-kilometrowa gwarancja fabryczna Kia wyznaczyła prawdziwy przełom na światowym rynku motoryzacyjnym i jak dowodzą najnowsze badania ma również pozytywny efekt na wartość odsprzedaży (rezydualną) samochodu używanego.

Zakres i długość gwarancji to nie tylko deklaracja najwyższej jakości produktów marki Kia, lecz także ważny czynnik oszczędnościowy dla nabywców nowych i używanych modeli z tym logo.

Pełna 7-letnia, 150 000-kilometrowa gwarancja fabryczna obejmuje wszystkie samochody osobowe rejestrowane po raz pierwszy od stycznia 2010 roku, stąd też po trzech latach jej obowiązywania liczba pojazdów dostępnych na rynku jako używane wciąż rośnie.

W związku z tym Kia zwróciła się do EurotaxGlass (wiodąca w Europie firma analityczno-badawcza branży samochodowej) o ocenę wpływu, jaki gwarancja fabryczna Kia wywiera na wartość odsprzedażną (rezydualną) samochodu.

W konkluzji raportu EurotaxGlass stwierdził, iż oferowana przez Kia gwarancja ma wyraźnie dodatni wpływ na ceny pojazdów używanych. Zgromadzone dane dotyczą istotnej statystycznie liczby ocen modeli Picanto, Rio, cee'd oraz Sportage (łącznie 6 889, z czego 4 001 przypadków użytych do analiz).

W każdym z nich EurotaxGlass był w stanie wykazać bezpośrednie korzyści związane z programem przedłużonej gwarancji.

W zależności od modelu wzrost wartości rezydualnej wahał się w granicach 250 do 550 EUR dla samochodu 2-letniego o przebiegu 40 000 km. Na tej podstawie i zgodnie z wynikami analiz stwierdzić można przykładowo, iż za sprawą „rzeczonej” gwarancji nabywca nowego Kia cee'd zyskuje nawet 6% na wartości odsprzedażnej swego samochodu.

"Dla nabywcy samochodu używanego gwarancja to ‘dobry interes’ wart wyższej ceny. A ponieważ gwarancja Kia przechodzi na nowego użytkownika, zyskuje on pełen spokój ducha i portfela - mówi Christof Engelskirschen, dyrektor ds. analiz cenowych w firmie EurotaxGlass.

"O korzyściach, jakie płyną z gwarancji dla klienta oraz jej szerokiej akceptacji na rynku, wiedzieliśmy już od dawna. Tym niemniej tak pozytywna ocena oddziaływania na rynek i wartość rezydualną samochodów Kia to dla nas źródło wielkiej satysfakcji - stwierdził Michael Cole, dyrektor operacyjny (COO) Kia Motors Europe.

Badania EurotaxGlass dotyczyły cen tysięcy samochodów używanych Kia w Niemczech. W badaniach wykorzystano wielowariantową regresję analityczną celem ustalenia roli 7-letniej gwarancji fabrycznej jako czynnika wpływającego na ceny odsprzedażne (rezydualne) w sierpniu 2012 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Rio

Najlepsze dla flot
2014-12-09 14:11
CENY | Kia Rio po liftingu
2014-11-14 08:59
Kia kusi promocjami
2014-10-14 15:06
Niezawodna Kia Rio
2014-10-07 16:48
Kia Rio przechodzi do ataku
2014-09-23 12:27
TEST | Kia Rio sedan - bezkonkurencyjna?
2014-08-26 12:04