/  /  /  /  / Oto nowa Kia Picanto LPG
Kia Picanto

Kia Picanto

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Oto nowa Kia Picanto LPG

Gazeo.pl|
null
© Gazeo.pl
nullnullnullnullnullnull

W gamie nowego Kia Picanto występuje wersja z fabryczną instalacją LPG, z którą importer wiąże spore nadzieje na sukces. Auto wyposażone jest w zbiornik na gaz o pojemności 35 litrów oraz dodatkowo zbiornik na benzynę o pojemności 10 litrów, co umożliwia przejechanie do 150 km po zużyciu całego gazu.

11 czerwca podczas rodzinnego pikniku Miasteczko Ekologicznej i Bezpiecznej Jazdy w warszawskiej Agrykoli odbyła się pierwsza publiczna prezentacja modelu Kia Picanto LPG w naszym kraju. W zorganizowanej przez portal Gazeo.pl „Strefie Autogazu” firma Kia Motors Polska przedstawiła wprowadzone do oferty Picanto fabrycznie przystosowane do zasilania LPG.

W nowym nadwoziu znalazł miejsce trzycylindrowy, 82-konny silnik o pojemności 998 ccm.
Za zasilanie gazem płynnym odpowiada system wtrysku LPG w fazie ciekłej, oparty na technologii holenderskiego Vialle, a produkowany na licencji przez koreańską firmę Motonic. Układ składa się z zbiornika gazu, pompy LPG, rozdzielacza oraz wtryskiwaczy gazowych.

Bliższe informacje na temat nowego modelu Kia Picanto nowej generacji znaleźć można w naszym bogatym archiwum z wiadomościami: w okienku wyszukiwarki wystarczy tylko wpisać nazwę samochodu.

Walcowy zbiornik propanu-butanu o pojemności użytkowej 35 litrów umieszczono pod podwoziem, w przestrzeni zwolnionej przez zmniejszony do zaledwie 10 litrów dojazdowy zbiornik benzyny. Montaż zbiornika autogazu pod podłogą pozwolił na zachowanie pełnej funkcjonalności niedużego, 200-litrowego bagażnika. Wlewy obydwu paliw umieszczono pod wspólną klapką. Zestaw wskaźników dostosowano do nowego typu zasilania, w wyniku czego obok siebie znalazł się duży wskaźnik poziomu LPG i mały – benzyny. Wybór rodzaju paliwa dokonuje się za pomocą przycisku GSL (gasoline) po lewej stronie deski rozdzielczej w okolicy wyłącznika świateł.

Zużycie paliwa i emisję CO2 producent podaje z uwzględnieniem zmiany sposobu zasilania. Zużycie LPG wynosi 7,4 l/100 km w mieście oraz 5 l/100 km poza miastem (średnio 5,9 l/100 km), natomiast każdy przejechany kilometr generuje emisję 95 g dwutlenku węgla. To najniższa wartość spośród całej gamy nowego Picanto.

Model Kia Picanto LPG wyceniony został na 34 490 zł w wersji 3-drzwiowej lub o 1 500 zł więcej w wersji 5-drzwiowej. Auto objęte są gwarancją na 7 lat z limitem 150 000 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama