/  /  /  /  / Nowa Kia Picanto doceniona w Niemczech
Kia Picanto

Kia Picanto

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Kia Picanto doceniona w Niemczech

KIA|
null
© KIA
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Model Kia Picanto nowej generacji, w którego gamie już niedługo zadebiutuje też wersja trzydrzwiowa, zajął niedawno pierwsze miejsce w dwóch ważnych testach porównawczych opublikowanych w prasie niemieckiej. Auto chwalone jest m.in. za jakość wykonania oraz przestronne wnętrze.

Niemiecki Auto Bild (wydanie 29/2011) opublikował niedawno wyniki kolejnego ciekawego zestawienia. Tym razem autorzy opracowania postanowili wybrać najlepsze ich zdaniem modele oferowane aktualnie na rynku wyłącznie wśród marek wywodzące się spoza Niemiec.

Bardzo dobre wyniki uzyskała właśnie nowa Kia Picanto, która zajęła pierwsze miejsce wśród modeli segmentu A (311 punktów). Ranking opiera się na punktacji uzyskanej przez dany samochód w teście porównawczym przeprowadzonym przez dziennikarzy Auto Bild. Pod uwagę brano takie aspekty jak m.in. przestronność kabiny pasażerskiej i bagażnika, zużycie paliwa, ceny i koszty serwisowe oraz komfort i właściwości jezdne.

Nowe Picanto również nie dało szans rywalom w teście, który przygotował magazyn Auto Zeitung (wydanie 17/2011). Tym razem naprzeciw siebie stanęło w sumie aż siedem modeli, które na rynku niemieckim można kupić w cenie poniżej 10 000 EUR.

Samochód marki Kia uzyskał w sumie 2681 punktów, wyprzedzając kolejno modele takie jak Dacia Sandero (2671 punktów) oraz Renault Twingo (2657 punktów).

Nowe Picanto zbiera pochwały dzięki takim atutom jak m.in. staranność wykonania, przestronne wnętrze (jak na reprezentanta segmentu A), przemyślane elementy wyposażenia oraz komfort podróżowania, który docenią osoby wybierające się autem w dalsze trasy.

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach i na forum dyskusyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama