/  /  /  /  / Nagrody magazynu Top Gear
Kia Picanto

Kia Picanto

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nagrody magazynu Top Gear

KIA|
null
© KIA
nullnull

Aż dwie spośród nagród znanego magazynu BBC Top Gear otrzymał w tym roku koncern Kia. Nowe Picanto uznane zostało za Najlepszy zakup roku, a naczelny stylista koncernu, Peter Schreyer, znalazł się wśród Ludzi roku.

Kia Picanto została dosłownie obsypana nagrodami od chwili premiery rynkowej w czerwcu bieżącego roku, a Top Gear zręcznie to podsumował: "Nareszcie jest koreańskie supermini, które można mieć, powiedzmy zamiast Fiata 500. Chcecie zrobić dobry interes? To auto kosztuje ponad 2 000 funtów mniej niż Pięćsetka i − jak dla nas − to jest po prostu lepszy samochód."

Peter Schreyer, człowiek firmujący zespół, który modelowi Picanto nadał tak silną osobowość, otrzymał wyróżnienie za swą rolę jako niekwestionowanego lidera designu marki Kia.

Nowości wystawy Genewa 2012

W uzasadnieniu przyznanej nagrody magazyn Top Gear pisze: "Dobry design to sztuka kreacji produktów, które ludzie chcą kupować. Peter Schreyer kierował tym procesem w Kia, wykazując imponujący talent i hart ducha."

"Top Gear znany jest na świecie jako najbardziej chyba niezależny magazyn motoryzacyjny, tworzony przez entuzjastów, którzy nie boją się głosić, co myślą, stąd też to wyróżnienie jest tym cenniejsze dla nas wszystkich w Kia - stwierdził Peter Schreyer.

"Z drugiej strony, jak już mówiłem wcześniej, naprawdę rzadko zdarza się, aby nowemu designerowi firma dawała carte blanche. Ta nagroda, jak myślę, to dowód na słuszność tej odważnej decyzji!"

Pełna historia i kulisy przyznanych nagród zostaną opublikowane w numerze lutowym polskiej edycji magazynu Top Gear.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama