/  /  /  /  / Kia = ekologia
Kia Picanto

Kia Picanto

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Kia = ekologia

KIA|
null
© KIA
null

Niewątpliwym wyrazem uznania dla wartości ekologicznych, jakie reprezentują trzy najnowsze modele produkcji Kia Motors Corporation, jest oficjalna certyfikacja niezależnej organizacji rzeczoznawców technicznych TUV Nord w zakresie troski o środowisko naturalne.

Za czynniki decydujące o przyznaniu modelom Kia Picanto, Kia Rio i Kia Optima certyfikatów ISO 14040 (dotyczących oceny cyklu życia produktu Life Cycle Assessment/LCA) uznano przede wszystkim niski poziom emisji spalin oraz najnowocześniejsze procesy stosowane w trakcie ich produkcji.

LCA jest sposobem oceny potencjalnych zagrożeń dla środowiska naturalnego, wynikających z wytworzenia i przebiegu „życia” produktu (tj. eksploatacji i utylizacji samochodu), ze względu na dobór materiałów stosowanych do produkcji, emisję spalin oraz skuteczność recyklingu.

„Samochody marki Kia są coraz częściej doceniane przez niezależne, światowe organizacje przemysłowe nie tylko za najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezwykłe wzornictwo lecz także za jakość i efektywność metod wytwarzania. Kia jest głęboko zaangażowana w sprawę ograniczenia niekorzystnego wpływu motoryzacji na środowisko naturalne, a nowe certyfikaty są już kolejnymi, po przyznanych nam poprzednio dla nowego Sportage i zakładu w Żylinie - komentuje Benny Oeyen, wiceprezes ds. marketingu i planowania produktu, Kia Motors Europe.

Wszystkie trzy modele Kia, które uzyskały w sierpniu 2011 certyfikat ISO 14040 odznaczają się konkurencyjnymi kosztami eksploatacji, a nowy hatchback segmentu B (Kia Rio) charakteryzuje się najniższą emisją dwutlenku węgla (od 85 g/km) wśród samochodów osobowych wszystkich marek oferowanych obecnie na rynkach Europy.

Fabryka Kia w słowackiej Żylinie otrzymała już w roku 2008 certyfikat ISO 14001 jako zakład przyjazny dla środowiska naturalnego, stosujący najnowocześniejsze technologie produkcji i utylizacji odpadów przemysłowych celem minimalizacji oddziaływania na środowisko naturalne.

W roku 2010 certyfikat ISO 14040 LCA od TUV Nord uzyskał produkowany zarówno w Żylinie, jak i w Korei nowy, kompaktowy SUV Kia Sportage.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama