/  /  /  /  / Te modele zyskały najwięcej
Kia Optima

Kia Optima

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Te modele zyskały najwięcej

MSNBC.com|
null
© Materiały prasowe
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jeden z wiodących serwisów internetowych w USA przygotował ciekawy ranking z dziesięcioma modelami rocznik 2011, które na tle swojego rynkowego poprzednika dzięki wprowadzonym zmianom prezentują się szczególnie korzystnie. W omawianej grupie aż po dwa auta mają takie marki jak Dodge, Ford oraz Kia.

Amerykański serwis MSNBC.com przygotował ciekawe zestawienie dziesięciu modeli rocznik 2011, które prezentują się najkorzystniej w porównaniu z samochodem poprzedniej generacji o tej samej nazwie (lub ewentualnie z modelem, którego miejsce zajęły w ofercie poszczególnych marek).

Autorzy rankingu wskazują tu na analogię między rynkiem motoryzacyjnym a światem sportu: każda licząca się drużyna ma w swoim składzie zawodników-weteranów, na których zawsze można liczyć, a także takich graczy, którzy czasy świetności mają już za sobą, jednak nadal cieszą się dużą popularnością; są wreszcie i tacy sportowcy, którzy początkowo niczym nadzwyczajnym się nie wyróżniali, ale dzięki determinacji i ciężkiej pracy zrobili teraz ogromne postępy, czym sprawiają niespodziankę i wzbudzają szerokie zainteresowanie.

To właśnie do tej ostatniej grupy sportowców porównano wymienione niżej modele aut. Są to mianowicie produkty, które na tle swojego rynkowego poprzednika prezentują się wyjątkowo ciekawie:
- Buick Regal
- Chevrolet Cruze
- Dodge Durango
- Dodge Journey
- Ford Explorer
- Ford Focus
- Hyundai Elantra
- Kia Sorento
- Kia Optima
- Jeep Grand Cherokee

Z wymienionych wyżej modeli postanowiliśmy przybliżyć nieco produkty marki Kia, a konkretnie należący do segmentu limuzyn średniej wielkości samochód o nazwie Optima. Jest to samochód, który zdecydowanie wyróżnia się na tle przeciętnego raczej poprzednika dzięki takim cechom jak atrakcyjne wzornictwo (popis możliwości Petera Schreyera), gamę jednostek napędowych oferujących lepsze osiągi i ekonomikę paliwową, jak również udane połączenie nowoczesnej technologii z rozwiązaniami, które gwarantują kierowcy „frajdę” podczas jazdy.

Warto dodać, że Kia Optima nowej generacji pojawi się również na rynku europejskim. Ma to nastąpić pod koniec bieżącego lub w pierwszych miesiącach przyszłego roku, a według wiarygodnych źródeł w niedalekiej przyszłości obok wersji sedan gamę uzupełni też wersja kombi.

Natomiast wytwarzany w USA od listopada 2009 model Kia Sorento nowej generacji okazał się sukcesem ponad oczekiwania koncernu, zdobywając miano najlepiej sprzedającego się produktu marki w USA przez 16 miesięcy z rzędu. W roku ubiegłym na Sorento przypadło około 30% łącznego wolumenu sprzedaży firmy.

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach i na forum dyskusyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Optima