/  /  /  /  / Nowa Kia cee'd zaprasza do środka
Kia Optima

Kia Optima

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Kia cee'd zaprasza do środka

KIA|
null
© KIA
nullnullnullnull

W oczekiwaniu na genewską premierę modelu Kia cee'd drugiej generacji koncern publikuje kolejną porcję zdjęć nowego kompaktu. Po raz pierwszy "zajrzeć" można nawet do kabiny pasażerskiej i zobaczyć, jak wygląda deska rozdzielcza nowego cee'da.

Przy niezmienionym rozstawie osi nowa Kia cee’d jest dłuższa, szersza i niższa od poprzedniej generacji. Elegancką prostotę jej profilu w stylu coupe podkreśla spadzistość przednich słupków nadwozia oraz obniżona i wydłużona linia okien bocznych.

Na przodzie dominuje najnowsza interpretacja markowego grilla Kia w kształcie doskonale już znanego „tygrysiego nosa” oraz agresywne, zachodzące na boki moduły reflektorów ze światłami do jazdy dziennej w technice LED.

Szeroki rozstaw kół i przysadzistą sylwetkę samochodu podkreśla wyraziste zaakcentowanie przednich i tylnych nadkoli. Ducha sportowej estetyki kabiny oddaje nachylenie słupków „A” ponad tłoczonymi powierzchniami drzwi, przechodzących w łuk linii dachu zakończonego integralnym spojlerem nad oknem tylnym.

Karoserię nowego cee’da uzupełniono niewielkimi, lecz istotnymi detalami, które nadają prestiżu i poczucia ekskluzywności, jednocześnie nie naruszając czystości i elegancji oryginalnego designu.

Są nimi zatem nieco bardziej wyszukany emblemat Kia, wystające ponad klosze świateł głównych „ostrza” kierunkowskazów, odwzorowana z markowego grilla górna krawędź szyby czołowej, chromowana listwa wokół okien bocznych i aerodynamiczny rysunek lamp tylnych, zachodzących na boki nadwozia.

O nowościach modelowych szykowanych z okazji Geneva Auto Show 2012 można przeczytać tutaj:
Nowości wystawy Genewa 2012

Nowy jest także wystrój wnętrza, przyciągający uwagę stylowym wyglądem i odczuciem jakości wykonania. Wygodniejszy jest także układ przełączników na desce rozdzielczej wzbogacony zastosowaniem technologii dotykowej. Nie bez znaczenia dla użytkownika jest także jeszcze lepsza ergonomicznie pozycja za kierownicą.  

Zaprojektowana w formie kokpitu tablica przyrządów obejmuje „samolotowy” panel wskaźników zorientowany na kierowcę. Wszystkie elementy sterowania znajdują się w zasięgu ręki, a te główne (systemu audio i klimatyzacji) zostały odpowiednio pogrupowane, aby spotęgować wrażenie komfortu i obszerności wnętrza.

Za sprawą starannie przemyślanych i wykonanych detali wystroju kabina nowej Kii cee’d nabiera bardziej prestiżowego wyglądu. Miękka faktura materiałów tworzy nową jakość odczuć dotykowych dla kierowcy i pasażerów. Kontury wskaźników i przełączników zdobi delikatna warstwa chromu, podłokietniki drzwiowe wykonano techniką warstwową z wysokojakościowego materiału, a klamki wewnętrzne w formie jednoczęściowego, eleganckiego uchwytu. To tylko wybrane przykłady ekskluzywności nowego wystroju wnętrza.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Optima