/  /  /  /  / Hybrydowa Kia Otpima od 114 900 zł
Kia Optima

Kia Optima

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Hybrydowa Kia Otpima od 114 900 zł

Kia Motors Polska|
null
© KIA
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Kia Motors Polska poszerzyła gamę silnikową modelu Kia Optima o wersję hybrydową, która będzie pozycjonowana jako najmocniejsza odmiana silnikowa tego auta. Jest to oferta adresowana do tych, poszukują kompromisu pomiędzy osiągami silnika a niskim zużyciem paliwa.

Optima Hybrid dysponuje bowiem mocą 190 KM, a jej zapotrzebowanie na paliwo wynosi według danych fabrycznych około 5,3 litra/100 km w trybie mieszanym.

Optima Hybrid jest pierwszym modelem hybrydowym z silnikiem benzynowym pozycjonowanym w bardzo popularnym w Polsce segmencie D. Jednocześnie jest to najlepiej przyspieszająca wersja Optimy z całej gamy silnikowej. Optima Hybrid, wykorzystując stały, dostępny od samego dołu moment obrotowy silnika elektrycznego przyspiesza od 0-100 km/h w czasie 9,2 sekundy, a jej maksymalny moment obrotowy to 340Nm, dostępne już od 1400 obrotów.

Jak podkreśla generalny importer, w celu podwyższenia konkurencyjności omawianej wersji silnikowej cena została skalkulowana na bardzo atrakcyjnym poziomie od 114 900 zł.

Dopłata do wersji hybrydowej wynosi zatem jedynie 16 000 zł w stosunku do silnika 2.0G AT.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Optima