/  /  /  /  / Ekologiczne certyfikaty TUV Nord dla Kia Motors
Kia Optima

Kia Optima

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Ekologiczne certyfikaty TUV Nord dla Kia Motors

KIA|
null
© KIA
nullnullnull

Kia Motors Corporation została doceniona i wyróżniona przez niezależną niemiecką organizację nadzoru technicznego TUV Nord za wyjątkowe własności ekologiczne trzech najnowszych modeli.

Certyfikaty ISO 14040 Life Cycle Assessment (LCA) otrzymały obecne od niedawna na rynku europejskim: nowy cee'd hatchback, Optima o napędzie hybrydowym oraz odświeżone i zmodernizowane Sorento.

Pierwszej i drugiej (tj. obecnej) generacji samochodów cee'd przyznano natomiast certyfikat ISO 14062 Design for Environment (DfE).

LCA − Ocena Cyklu Życia Produktu (ISO 14040) i DfE − Design dla Środowiska (ISO 14062) to dwa najważniejsze certyfikaty wydawane przez TUV Nord w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego.
 
Badanie w zakresie LCA dotyczy potencjalnego zagrożenia, jakie na środowisko naturalne wywiera dany samochód w okresie swego „życia” oraz całość procesu jego wytwarzania, z uwzględnieniem takich czynników jak dobór materiałów stosowanych w produkcji, poziom emisji spalin oraz stopień podatności na recykling.

Weryfikacja w zakresie DfE z kolei obejmuje kompleksową ocenę konstrukcji pojazdu pod względem pro-ekologicznym, m.in. ograniczenia masy własnej, zastosowania materiałów nadających się do recyklingu i ekonomizacji zużycia paliwa.

Zmodernizowana Kia Sorento na zdjęciach

Mając na uwadze minimalizację oddziaływania na środowisko naturalne, Kia stosuje pro-ekologiczne procesy wytwarzania już na wstępnym etapie projektowania. W trakcie całego procesu rozwoju produktu obowiązuje pięć podstawowych zasad, dotyczących sfery konstrukcyjnej, produkcyjnej, serwisowania oraz utylizacji każdego pojazdu marki Kia w konsekwencji wycofania z eksploatacji:
• Stosowanie pro-ekologicznych check-sheetów (rejestrów zdarzeń i danych) w całym okresie eksploatacji pojazdu
• Wykorzystanie projekcji trójwymiarowej na etapie projektowym w celu określenia podatności na recykling
• Kompleksowa analiza produktu w trakcie procesu konstrukcyjnego celem weryfikacji potencjału recyklingowego
• Zastosowanie materiałów o charakterystyce pro-ekologicznej
• Optymalizacja procesu produkcji poprzez poprawę jakości materiałów oraz uproszczenie konstrukcji komponentów i części.

Efektem wdrożenia nowego systemu jest usprawnienie całości procesów produkcji w kategoriach minimalizacji oddziaływania na środowisko naturalne przez trzy nowe modele Kia. Podstawą tegorocznej certyfikacji ISO 14040 (LCA) było potwierdzone obniżenie emisji CO2 o rząd 6-25 procent w trakcie całego procesu produkcji badanych modeli (nowego cee'da hatchback, hybrydowej Optimy oraz zmodernizowanego Sorento).

Pierwszą certyfikację TUV Nord marka Kia otrzymała już w roku 2008 w związku z produkcją samochodów cee'd pierwszej generacji, a wraz z certyfikatem tegorocznym liczba modeli Kia spełniających wymogi ISO 14040 (LCA) zwiększa się już do 10.

Ponadto, zarówno pierwsza jak i druga generacja samochodów Kia cee'd na rynkach europejskich uzyskała certyfikację Design for Environment (ISO 14062) co oznacza, iż w posiadaniu Kia są wszystkie najważniejsze certyfikaty TUV Nord w zakresie ochrony środowiska.

"Od czasu pierwszej certyfikacji samochodu cee'd w roku 2008, kolejne modele Kia, m.in. Picanto i Rio, a także Optima (o napędzie tradycyjnym) w roku ubiegłym spotkały się z pozytywną oceną TUV Nord. Jesteśmy przekonani, iż rosnące uznanie dla reprezentowanego przez Kia przyjaznego stosunku do środowiska przyczyni się do dalszego umocnienia image Kia w Europie a więc tam, gdzie ekologia ma rangę priorytetu najwyższej wagi - powiedział Soon-Nam Lee, dyrektor marketingu światowego Kia Motors Corporation.
 
TUV Nord z siedzibą w północnych Niemczech jest międzynarodowym koncernem działającym w zakresie nadzoru technicznego i certyfikacji, zatrudniającym ponad 10 000 specjalistów w około 70 krajach całego świata, którzy czuwają nad procesami certyfikacji we wszystkich praktycznie branżach przemysłowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Optima