/  /  /  /  / Rozpoczęcie produkcji drugiej generacji modelu Kia pro_cee'd
Kia cee'd

Kia cee'd II

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena51 990 zł - 91 990 zł (aktualizacja: 2016-12-30)
Emisja CO2104 g/km - 170 g/km
Żużycie paliwa4,0 L/100km - 7,4 L/100km
 

Rozpoczęcie produkcji drugiej generacji modelu Kia pro_cee'd

KIA|
null
© KIA
nullnullnull

Nie czekając na koniec weekendu, już w piątek 15 lutego Kia Motors Slovakia uruchomiła seryjną produkcję trzydrzwiowego modelu pro_cee'd, który oficjalnie zadebiutował we wrześniu 2012 na Mondial de l'Automobile w Paryżu.

Ta całkowicie nowa konstrukcja oferowana jest w trzech poziomach wyposażenia do wyboru, a jej grupą docelową są „młodzi duchem” klienci w całej Europie.

Począwszy od roku 2007 fabrykę Kia w Żylinie opuściło już ponad 76 000 egzemplarzy pro_cee'da.

Kia pro_cee'd drugiej generacji otrzymała w gamie dwa silniki benzynowe (1.4 MPI i 1.6 GDI) oraz dwa wysokoprężne (1.4 WGT i 1.6 VGT) o mocy od 90 do 135 KM.

Choć długość całkowita (4310 mm), szerokość (1780 mm) i rozstaw osi (2650 mm) nie odbiega od wersji pięciodrzwiowej, pro_cee'd MY 2013 wyróżnia się istotnymi zmianami stylistycznymi jako model 3-drzwiowy o wyraźnym zacięciu sportowym. Kia pro_cee'd oferowana będzie w sześciu kolorach nadwozia do wyboru.

Linia dachu została obniżona o 40 mm, a słupek środkowy przesunął się do tyłu o 220 mm. Nowe są również panele karoserii za słupkiem B, okna boczne i słupek C, a także klapa nadwozia, tylne światła zespolone oraz zderzak tylny.

Zobacz nowości modelowe Kia na rok 2013

Do przyciągających wzrok elementów stylistycznych należą (zależnie od wersji modelowej) charakterystyczna krata chłodnicy wykonana z materiału o wysokim połysku Piano Black, światła do jazdy dziennej LED i tylne lampy zespolone w tej samej technologii oraz nowe wzory felg z lekkiego stopu aluminium.

Dostępne wyposażenie obejmuje m.in. skórzane pokrycie siedzeń i skórzane obszycie kierownicy oraz wykończenie deski rozdzielczej i konsoli centralnej materiałem o wysokim połysku Piano Black. Wśród opcji zwiększających walory użyteczne oraz bezpieczeństwo oferowane są elektrycznie składane i podgrzewane lusterka boczne z lampkami podświetlającymi wejście do samochodu.

W trakcie przygotowań jest również produkcja pierwszych modeli o charakterystyce wyczynowej: trzydrzwiowej Kii pro_cee'd GT oraz pięciodrzwiowej Kii cee'd GT, napędzanych turbodoładowanym silnikiem benzynowym GDI o pojemności 1,6 litra.

Pierwsze samochody serii GT zjadą z linii montażowych zakładu na Słowacji już w połowie maja.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama