/  /  /  /  / Koreańskie marki znów atakują segment kompaktów
Kia cee'd

Kia cee'd

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Koreańskie marki znów atakują segment kompaktów

IBRM Samar (Rafał Żaglewski)|
null
© Hyundai
nullnull

Mniej więcej w tym samym czasie południowokoreańskie marki Hyundai oraz Kia wprowadzą do sprzedaży swoje modele kompaktowe po gruntownych zmianach generacyjnych. Oba koncerny korzystają już z atutów, jakie daje możliwość projektowania i wytwarzania samochodów bezpośrednio w Europie. Nowy Hyundai i30 oraz Kia cee'd zwracają uwagę atrakcyjną stylistką i nowoczesnymi technologiami.

Podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie marka Hyundai przedstawiła szerokiej publiczności model i30 drugiej generacji. Samochód już w tym miesiącu wchodzi do produkcji w nowoczesnych zakładach Hyundai Motor w Czechach.

Ile będzie kosztować w Polsce nowy Hyundai i30?

Nowy Hyundai i30 jest w całości owocem prac inżynierów z Centrum Projektowego Hyundai Motor Europe w niemieckim Russelsheim i stanowi kolejny w ewolucji unikalnego języka projektowania Fluidic Sculpture (opływowa rzeźba), stanowiącego wyróżniające DNA firmy.

W gamie jednostek napędowych znajdziemy silnik benzynowy 1.4 o mocy około 100 KM oraz motor 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa (moc 135 KM), jak również dwa diesle rozwijające moc od 90 KM do 110 KM. Ten ostatni motor uchodzi na bardzo oszczędny, a średnia emisja CO2 według wyliczeń producenta to 104 g/km.

W zamyśle twórców i30, nowe auto oferować ma szereg nowoczesnych elementów wyposażenia takich jak m.in. system FlexSteer, który oferuje trzy różne ustawienia charakterystyki układu kierowniczego (Comfort, Normal oraz Sport) dostosowane do aktualnych warunków drogowych oraz preferencji prowadzącego pojazd, a także reflektory ksenonowe, kamerę cofania ukrytą pod znaczkiem marki oraz system nawigacji z kolorowym wyświetlaczem 7-calowym, jak również automatyczny system usuwający zaparowanie przedniej szyby i elektryczny hamulec postojowy EPB.

Ponadto, Hyundai i30 zwracać ma uwagę nowocześnie zaprojektowanym wnętrzem, gdzie nacisk położono na intuicyjną obsługę, wysokiej jakości materiały oraz solidności wykończenia.

Nowa Kia cee'd
Aktualnie dużo mniej wiadomo natomiast z oficjalnych źródeł na temat modelu Kia cee’d drugiej generacji, który zadebiutować ma w polskich salonach sprzedaży pod koniec kwietnia bieżącego roku. Pierwsze zdjęcie auta południowokoreański koncern przedstawił dopiero w tym tygodniu, chcąc tym samym zbudować atmosferę oczekiwania na premierę nowego cee’d podczas marcowych targów w Genewie.

Oto zupełnie nowa Kia cee'd. Premiera w Genewie

Od strony stylistycznej nową Kię cee’d pomógł opracować sam Peter Schreyer. Projekt deski rozdzielczej wyróżnia się ergonomią i jest zorientowany na kierowcę, a w kabinie pasażerskiej nacisk położono na jakość i solidne wykończenie.

Nowa Kia cee’d będzie wytwarzana w zakładach na Słowacji. Jeszcze w tym roku poznamy również wersję kombi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama