/  /  /  /  / Kia cee'd w teście długodystansowym
Kia cee'd

Kia cee'd

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Kia cee'd w teście długodystansowym

KIA|
null
© KIA
null

Sukcesem zakończył się liczący łącznie 100 000 km test długodystansowy, jaki z udziałem modelu Kia cee’d przeprowadził magazyn Auto Bild. Samochód wytwarzany na Słowacji wypadł na tyle dobrze, że uplasował się w czołówce rankingu najbardziej niezawodnych aut.

Autor: Rafał Żaglewski

Sukcesem zakończył się liczący łącznie 100 000 km test długodystansowy, jaki z udziałem modelu Kia cee’d 1.6 CRDi EX przeprowadził magazyn Auto Bild. Samochód wytwarzany na Słowacji wypadł na tyle dobrze, że zajął ostatecznie piątą pozycję w rankingu najbardziej niezawodnych aut (ex aequo z BMW 320i Touring).

W rankingu samochodów klasy kompakt według Auto Bild Kia cee’d zajmuje wysoką, drugą lokatę, ustępując miejsca tylko BMW 130i.

Produkcja samochodów cee’d w nowoczesnej fabryce Kia Motors na Słowacji rozpoczęła się w grudniu 2006 roku. Dziś można powiedzieć, że był to przełomowy model w historii południowokoreańskiej marki, ponieważ został stworzony specjalnie dla klienta europejskiego i produkowany na Starym Kontynencie. Co więcej, to również pierwszy pojazd południowokoreański w ogóle, jaki uzyskał najwyższą ocenę od europejskiej organizacji bezpieczeństwa Euro NCAP. Dodatkowo samochód zyskuje uznanie dzięki 7-letniej gwarancji producenta.

Na niedawno zakończonej wystawie branżowej we Frankfurcie światło dzienne ujrzała gama Kia cee’d poddana zmianom modernizacyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia cee'd