/  /  /  /  / Kia cee'd w czołówce segmentu C
Kia cee'd

Kia cee'd

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Kia cee'd w czołówce segmentu C

KIA|
20.jpg
© KIA
20.jpg

Dzięki dobrym wynikom sprzedaży w czerwcu model Kia cee’d umocnił się na słowackim rynku jako lider tamtejszego segmentu aut klasy niższej-średniej. W tyle został nie byle jaki konkurent, a mianowicie Skoda Octavia.

Autor: Rafał Żaglewski

Dzięki dobrym wynikom sprzedaży w czerwcu model Kia cee’d umocnił się na słowackim rynku jako lider tamtejszego segmentu aut klasy niższej-średniej za pierwsze półrocze (2 462 egzemplarzy w wersji osobowej oraz z homologacją kategorii N1). Na dalszych miejscach znalazły się kolejno modele Skoda Octavia II oraz Citroen C4.

Dobre notowania Kia ma również w rankingu marek (okres styczeń-czerwiec 2009):
1. Skoda: 7 973 sztuk
2. Peugeot: 4 345 sztuk
3. Renault: 4 186 sztuk
4. Kia: 3 937 sztuk
5. Citroen: 3 591 sztuk

Dobrymi wynikami Kia może pochwalić się też na rynku czeskim, gdzie importer sprzedał w pierwszym półroczu łącznie 4 595 auta (572 sztuk więcej niż przed rokiem). To daje łącznie szóste miejsce w rankingu najpopularniejszych marek.

Również i w tym kraju Kia cee’d jest w ścisłej czołówce klasy niższej-średniej z wynikiem 2 634 egzemplarzy za pierwsze półrocze. To lepiej niż np. Renault Megane oraz Volkswagen Golf.

W Polsce Kia cee’d zakończyła pierwsze półrocze na szóstym miejscu w łącznym rankingu najpopularniejszych modeli ze skumulowanym wynikiem 4 868 sztuk (+27,8%).

Kia Motors liczy na to, że rynkowy debiut gamy cee’d po zmianach modernizacyjnych będzie mocnym impulsem do dalszego wzrostu sprzedaży.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia cee'd