/  /  /  /  / Rodzinny "koreańczyk" punktuje!
Kia Carens

Kia Carens III

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Cena64 990 zł - 108 490 zł (aktualizacja: 2017-03-30)
Emisja CO2125 g/km - 182 g/km
Żużycie paliwa4,8 L/100km - 7,8 L/100km
 

Rodzinny "koreańczyk" punktuje!

KIA|
null
© KIA
null

Nowa Kia Carens otrzymała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP, wiodącej europejskiej organizacji oceniającej najważniejsze aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kia Carens jest jednym z dwóch tylko modeli kompaktowych MPV sprzedawanych obecnie w Europie, które poszczycić się mogą wynikiem 5-gwiazdkowym w serii testów Euro NCAP 2013. Pięcio- lub siedmioosobowa Kia uzyskała wysokie oceny stopnia ochrony pasażerów dorosłych (94%), ochrony dzieci (76%), wyposażenia wspomagającego bezpieczeństwo (81%) oraz stopnia ochrony pieszych (64%).

Specjaliści Euro NCAP przyznali Carensowi najwyższe noty w zakresie ochrony przed skutkami kolizji bocznej z barierą, ochrony niemowląt i dzieci do 18. miesiąca życia, ochrony przed obrażeniami kręgosłupa szyjnego na przednich fotelach oraz ochrony nóg osób pieszych.

Euro NCAP wzięła także pod uwagę wyposażenie auta w przypomnienie o niezapiętych pasach dla wszystkich miejsc siedzących, ogranicznik prędkości ustawiany przez kierowcę oraz fakt, iż samochód ten przystosowany jest do różnych rodzajów fotelików i zabezpieczeń dziecięcych.
 
"Od samego początku programu rozwojowego Carensa inżynierowie Kia koncentrowali się na stworzeniu kompaktowego MPV o możliwie najlepszej konstrukcji z zastosowaniem wiodących technologii pod kątem maksymalnej ochrony kierowcy, jego współpasażerów i osób pieszych w sytuacjach kolizyjnych na drodze - podkreśla Benny Oeyen, wiceprezes ds. marketingu i planowania produktu Kia Motors Europe.

"W ciągu ostatnich pięciu lat kryteria testowe Euro NCAP zostały znacznie zaostrzone, czyli dużo trudniej przychodzi zdobywać wysokie i najwyższe oceny. Jest to więc świadectwo trwającego zaangażowania marki Kia w sprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, dzięki czemu po raz kolejny uzyskujemy najwyższą ocenę Euro NCAP: tym razem dla Carensa, samochodu atrakcyjnego dla rodzin prowadzących aktywny styl życia i poszukujących nie tylko elegancji, lecz także i funkcjonalności - dodaje Oeyen.

Standardowe wyposażenie bezpieczeństwa Kii Carens w ofercie na rynkach europejskich obejmuje 6 poduszek powietrznych (czołowe, boczne dla foteli przednich i kurtynowe), alarm niezapiętych pasów bezpieczeństwa (dla foteli przednich oraz obu rzędów siedzeń tylnych), system elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESC), wspomaganie ruszania na wzniesieniu (HAC) oraz pulsacyjną sygnalizację hamowania awaryjnego (ESS).

Nowy Carens, zaprojektowany pod kątem potrzeb i oczekiwań nowoczesnej rodziny oznacza, powrót marki Kia do uważanego za jeden z najbardziej konkurencyjnych segmentów europejskiego rynku motoryzacyjnego. Stylowe i aerodynamiczne nadwozie typu Cab Forward przekłada się na obszerne i wielofunkcyjne wnętrze z pięcioma lub siedmioma siedzeniami, bogate w wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa.

Carens to kolejny, siódmy już model marki Kia (obok cee’da, Rio, Vengi, Soula, Sportage i Sorento), który uzyskał najwyższą 5-gwiazdkową ocenę w testach zderzeniowych Euro NCAP.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Carens