/  /  /  /  / Peter Schreyer z nowymi zadaniami
Kia Carens

Kia Carens III

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Cena64 990 zł - 108 490 zł (aktualizacja: 2017-03-30)
Emisja CO2125 g/km - 182 g/km
Żużycie paliwa4,8 L/100km - 7,8 L/100km
 

Peter Schreyer z nowymi zadaniami

null
null

W styczniu koncern Hyundai Motor Group poinformował, że Peter Schreyer, dotychczas pełniący funkcję jako główny stylista Kia oraz prezes Kia Motors Corporation, otrzymał równocześnie jeszcze nowe zadania w strukturach koncernu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ramach dodatkowych obowiązków Peter Schreyer będzie teraz osobą nadzorującą całokształt prac stylistyczno-projektowych realizowanych we wszystkich ośrodkach designu marki Hyundai i Kia na świecie. Takie posuniecie ma zadanie efektywniejsze wykorzystanie dostępnych zasobów i wzmocnienie efektu synergii między obu siostrzanymi markami.

Na rynku europejskim szefem stylistów marki Hyundai pozostaje Thomas Burkle.

Zadaniem dla Schreyera będzie ponadto utrwalenie w przyszłości wyraźnego rozróżnienia w stylistyce produktów każdej z marek, zgodnie z wartościami reprezentowanymi przez Hyundai oraz Kia.

Przypomnijmy, że na samym początku bieżącego roku kalendarzowego poinformowano o nominacji Petera Schreyera na stanowisko prezesa Kia Motors Corportation. Pochodzący z Bawarii Niemiec został tym samym pierwszą w historii osobą spoza Korei, która objęła to ważne stanowisko.

59-letni Schreyer opuścił koncern Volkswagen i dołączył do Kia w 2006 roku. Stylista odpowiedzialny jest transformację całej gamy modelowej Kia i nadanie koreańskim autom całkowicie nowego designu.

To właśnie Schreyer jest pomysłodawcą charakterystycznego dla wszystkich samochodów Kia wzoru grilla (Tiger Nose).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Kia Carens