/  /  /  / Peter Schreyer z nowymi zadaniami
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Peter Schreyer z nowymi zadaniami

null
null

W styczniu koncern Hyundai Motor Group poinformował, że Peter Schreyer, dotychczas pełniący funkcję jako główny stylista Kia oraz prezes Kia Motors Corporation, otrzymał równocześnie jeszcze nowe zadania w strukturach koncernu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ramach dodatkowych obowiązków Peter Schreyer będzie teraz osobą nadzorującą całokształt prac stylistyczno-projektowych realizowanych we wszystkich ośrodkach designu marki Hyundai i Kia na świecie. Takie posuniecie ma zadanie efektywniejsze wykorzystanie dostępnych zasobów i wzmocnienie efektu synergii między obu siostrzanymi markami.

Na rynku europejskim szefem stylistów marki Hyundai pozostaje Thomas Burkle.

Zadaniem dla Schreyera będzie ponadto utrwalenie w przyszłości wyraźnego rozróżnienia w stylistyce produktów każdej z marek, zgodnie z wartościami reprezentowanymi przez Hyundai oraz Kia.

Przypomnijmy, że na samym początku bieżącego roku kalendarzowego poinformowano o nominacji Petera Schreyera na stanowisko prezesa Kia Motors Corportation. Pochodzący z Bawarii Niemiec został tym samym pierwszą w historii osobą spoza Korei, która objęła to ważne stanowisko.

59-letni Schreyer opuścił koncern Volkswagen i dołączył do Kia w 2006 roku. Stylista odpowiedzialny jest transformację całej gamy modelowej Kia i nadanie koreańskim autom całkowicie nowego designu.

To właśnie Schreyer jest pomysłodawcą charakterystycznego dla wszystkich samochodów Kia wzoru grilla (Tiger Nose).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama