/  /  /  / Nowy konkurent dla Nissana Juke na horyzoncie
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy konkurent dla Nissana Juke na horyzoncie

KIA|
null
© KIA
nullnullnull

Koncepcyjna Kia Niro, czyli crossover o kosmicznej sylwetce, ma zapowiadać nadchodzącego rywala Nissana Juke i być prekursorem nowego segmentu samochodów miejskich.

Koreańczycy, nauczeni doświadczeniem, zlecili zaprojektowanie samochodu specjalistom z Europy. Jak twierdzi Gregory Guillaume, szef projektantów frankfurckiego studia projektowego Kia, kształt agresywnie wystylizowanego nadwozia Niro uwzględnia gusta i oczekiwania europejskich kierowców.

Koncept ukazuje siłę, dynamikę i emocje, a niektóre z rozwiązań mają szansę na znalezienie się w opracowywanych właśnie nowych modelach Kii (choć odchylanych do góry drzwi raczej nie należy się w nich spodziewać).

Rynkowe nowości wystawy IAA Frankfurt 2013

Projektanci pozwolili sobie na odrobinę szaleństwa również we wnętrzu KIa Niro. Tradycyjne zegary zastąpił elektroniczny wyświetlacz. Na desce rozdzielczej znalazł się natomiast ogromny ekran dla nawigacji i obsługi multimediów.

Oryginalnym patentem są przednie fotele zintegrowane ze środkowym tunelem.

Kia chce wykorzystać Niro do wysondowania reakcji potencjalnych klientów na nowe trendy w projektowaniu niedużych crossoverów, a opinia o tym aucie ma posłużyć do dalszych prac nad wersją seryjną małego auta miejskiego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama