/  /  /  / Kia osiąga sprzedaż 500 000 sztuk
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Kia osiąga sprzedaż 500 000 sztuk

null
© KIA
null

Generalny importer samochodów Kia na rynku brytyjskim przekroczył już łącznie wynik sprzedaży 500 000 egzemplarzy. Jest to wolumen liczony od roku 1991.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Autem numer 500 000 sprzedanym w sieci oficjalnego dystrybutora Kia Motors w Wielkiej Brytanii okazał się cee'd hatchback z silnikiem 1.6 CRDi.

Najchętniej kupowane modele marki wśród klientów nad Tamizą w roku bieżącym to kolejno Kia Sportage, Picanto oraz cee'd.

Szacuje się, że do roku 2020 firma przekroczy wynik miliona sprzedanych pojazdów na rynku brytyjskim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama