/  /  /  / Elektryczna Kia Soul w drugiej połowie 2014
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Elektryczna Kia Soul w drugiej połowie 2014

KIA|
null
© KIA
nullnull

Kia Motors Corporation potwierdziła, iż całkowicie elektryczna wersja modelu Kia Soul wejdzie do sprzedaży na rynkach zagranicznych w drugiej połowie przyszłego roku.

Kia Soul EV to pierwszy zero-emisyjny samochód o napędzie elektrycznym tej marki, który oferowany będzie nabywcom spoza obszaru Republiki Korei. Dzięki wysokowydajnej baterii polimerowych akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 27 kWh omawiany pojazd potrafi przejechać ponad 200 km na jednym ładowaniu.

Nowości rynkowe 2014

Ładowanie baterii akumulatorów Kii Soul EV odbywa się ze zwykłej sieci domowej 230/240 V i trwa pięć godzin (w przypadku pełnego rozładowania) lub 25 minut z gniazda szybkiego ładowania o mocy 100 kW.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama