/  /  /  / Akcja serwisowa KIA
Kia
Kia to najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej, które specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych. Razem z inną marką pochodzącą z tego kraju – Hyundaiem – tworzy grupę Hyundai Kia Automotive Group. Podobnie jak ona początek XXI wieku może również zaliczyć do okresu najbardziej dynamicznego rozwoju.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja serwisowa KIA

UOKIK|
null
© KIA
null

Jak poinformował generalny importer samochodów marki KIA na polskim rynku, wybrane egzemplarze różnych modeli tego producenta mogą mieć usterkę fabryczną. W związku z tym zdecydowano się na przygotowanie stosownej akcji naprawczej.

Otóż w niektórych egzemplarzach różnych modeli marki KIA (Optima, Carens, Sorento, Soul, Sportage oraz Carnival/Sedona) może potencjalnie wystąpić problem z nieprawidłowym działaniem światła stopu, tempomatu, układu ESC, a w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów z czasowym problemem przesunięciem dźwigni zmiany biegów z pozycji "P".

Także w pojazdach z przyciskiem "Start" może powodować czasowe problemy w funkcjonowaniu systemu (brak możliwości uruchomienia pojazdu).

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objętych jest łącznie 6 058 samochodów marki KIA (patrz TUTAJ).

Generalny importer zadeklarował, że wszyscy posiadacze pojazdów objętych akcją i sprzedanych na terytorium Polski zostaną powiadomieni listem o konieczności stawienia się w ASO.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama