/  /  /  /  / Nowości na rynku polskim. Tym Jeep chce zwabić klientów
Jeep Wrangler

Jeep Wrangler 2

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Cena156 100 zł - 246 500 zł (aktualizacja: 2017-07-01)
Emisja CO2237 g/km - 265 g/km
Żużycie paliwa9,0 L/100km - 11,4 L/100km
 

Nowości na rynku polskim. Tym Jeep chce zwabić klientów

Fiat Auto Poland|
null
© Jeep
nullnullnullnullnullnullnull

W polskich salonach dealerskich debiutuje właśnie Jeep Wrangler z najnowszym 6-cylindrowym silnikiem benzynowym Pentastar. Dodatkowo wszystkie modele nowego Wranglera mają znacznie bogatsze wyposażenie seryjne.

Na potencjalnych nabywców czekają także najmocniejszy Jeep wszechczasów, czyli Grand Cherokee SRT8, a także limitowany Wrangler Arctic.

O 42% większa moc, o 10% wyższy moment obrotowy, o 5% niższe średnie zużycie paliwa, o 37% lepsze przyspieszenie od 0 do 100 km/h oraz o 40 kg mniejsza masa w porównaniu do silnika V6 3.8 - tak wyglądają w pigułce możliwości najnowszego silnika benzynowego Pentastar V6 3.2, który po debiucie pod maską nowej generacji Grand Cherokee trafił do najnowszego wcielenia Wranglera.

Jeep rusza z nową ofertą promocyjną

Nowy silnik Pentastar V6 rozwija moc 284 KM i moment obrotowy 347 Nm. Jednostka została połączona ze zmodernizowaną automatyczną pięciobiegową skrzynią biegów, która zapewnia szybką i płynną zmianę przełożeń.

Taki układ napędowy pozwala kierowcy przyspieszyć do 100 km/h w 8,1 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 180 km/h.

Inżynierowie zadbali także o komfort akustyczny: zmodyfikowany system mocowania silnika, rozbudowana izolacja przegrody czołowej oraz akustyczna osłona komory silnika skutecznie wygłuszają odgłosy mechaniczne i drogowe.

Wysoka kultura pracy jednostki napędowej, obniżony poziom głośności zespołów mechanicznych oraz zwiększony komfort podczas jazdy szosowej przy nawet wyższej sprawności terenowej - to największe zalety dzisiejszego Wranglera w stosunku do poprzednich generacji.

Ikona aut terenowych z nowym sercem Pentastar V6 w Polsce jest dostępna jako model Wrangler i Wrangler Unlimited: ceny zaczynają się odpowiednio od 145 500 zł i 160 500 zł.

Warto podkreślić, że ceny wersji benzynowej są identyczne jak aut napędzanych silnikiem wysokoprężnym 2.8 CRD z pięciobiegową skrzynia automatyczną.

Kolejną nowością jest znacznie bogatsze wyposażenie: już podstawowy model Wranglera ma na pokładzie automatyczną klimatyzację oraz komputer pokładowy z wyświetlaczem.

Obok nowego silnika V6 Pentastar dla Wranglera i Wranglera Unlimited, nowością jest limitowana seria specjalna o nazwie Arctic.

To wyjątkowe auto będzie produkowane tylko do stycznia 2012 roku a wyróżnia się detalami, które docenią znawcy marki. Zbudowany na bazie modelu Sahara, Jeep Wrangler Arctic jest łatwo rozpoznawalny po arktycznych plakietkach oraz symbolach stopy Yeti.

Wyposażony w czarne obręcze kół o rozmiarze 17 cali i zestaw oryginalnych akcesoriów Mopar, Jeep Wrangler Arctic na polskim rynku dostępny jest z 2,8-litrowym turbodieslem współpracującym z automatyczną pięciobiegową przekładnią.

Jeep Wrangler oraz Wrangler Unlimited Arctic kosztuje odpowiednio od 160 200 zł i 175 200 zł.

Prawdziwą "wisienką na urodzinowym torcie" jest wyczynowa wersja SRT8 flagowego Jeepa Grand Cherokee, napędzana nowym silnikiem HEMI V8 o pojemności 6,4 litra i mocy 470 KM (630 Nm momentu obrotowego), którego produkcja rozpocznie się w grudniu.

Nowy silnik wytwarza więcej mocy o 50 KM i momentu o 61 Nm w stosunku do poprzednio stosowanego HEMI V8 o pojemności 6,1 litra. Najnowszy super-Jeep przyspiesza ze startu zatrzymanego do 100 km/h w ciągu 4,8 sekundy, prędkość maksymalna to 255 km/h i hamuje od 100 do 0 km/h na dystansie 35 metrów.

Krótko mówiąc Grand Cherokee SRT8 nowej generacji to najsilniejszy i najszybszy Jeep wszechczasów, mogący poszczycić się osiągami prawdziwego super-samochodu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama