/  /  /  /  / Jeep na salonie IAA Frankfurt 2011
Jeep Wrangler

Jeep Wrangler 2

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Cena156 100 zł - 246 500 zł (aktualizacja: 2017-07-01)
Emisja CO2237 g/km - 265 g/km
Żużycie paliwa9,0 L/100km - 11,4 L/100km
 

Jeep na salonie IAA Frankfurt 2011

Spółka|
null
© Jeep
nullnullnullnullnull

Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie marka Jeep prezentuje cztery ważne nowości, przygotowane z myślą o europejskim nabywcy. Niewątpliwą gwiazdą IAA 2011 jest debiutująca w Europie wyczynowa wersja SRT8 flagowego Grand Cherokee, napędzana nowym silnikiem HEMI V-8 o pojemności 6,4 litra i mocy 470 KM.

Wystawiany we Frankfurcie nowy Jeep Grand Cherokee SRT8 ma nadwozie w ekskluzywnym kolorze czerwonym oraz skórzane wnętrze utrzymane również w czerwonej tonacji. Grand Cherokee SRT8 nowej generacji to najsilniejszy i najszybszy Jeep w historii, mogący poszczycić się osiągami prawdziwego super-samochodu.

Obok nowego silnika V6 Pentastar o pojemności 3,6 litra i mocy 284 KM dla Wranglera i Wranglera Unlimited MY2012, nowością jest edycja specjalna Arctic, która stanowi kolejne rozszerzenie tej fabrycznie indywidualizowanej linii modelowej.

Specjalne miejsce na frankfurckim stoisku Jeepa zajmuje Grand Cherokee Interior Concept, czyli designerskie studium możliwości stylizacyjnych markowego flagowca. Wyszukaną elegancję pojazdu akcentuje lakier karoserii w kolorze White Gold w połączeniu z nową koncepcją wystroju wnętrza w stylu ekskluzywnego salonu z miękkiej, błękitnej skóry.

Pierwszy raz prezentowany jest także nowy silnik V6 Pentastar o pojemności 3,6 litra i mocy 284 KM w wersji Flex-Fuel, który wzbogaci europejską gamę jednostek napędowych Grand Cherokee MY2012. Silnik ten spalać może zarówno benzynę bezołowiową jak i paliwo E-85 (mieszankę benzyny i etanolu).

Tematem przewodnim stoiska Jeepa we Frankfurcie jest "Siła ciągłości" symbolizująca istotę i znaczenie legendarnego dziedzictwa marki, które sięga 70 lat, by pokazać konsekwentną ewolucję marki, uważanej za ikonę światowej motoryzacji oraz synonim prawdziwego pojazdu terenowego. Marki, która była w stanie zawsze zachować swą tożsamość i utrzymać wartości zapisane w DNA. Cofając się w przeszłość, „poczucie ciągłości" pozwala znaleźć namacalną więź pierwszych pojazdów 4x4 z roku 1941 z współczesnymi produktami.

Jeep Grand Cherokee SRT8
Tegoroczny salon we Frankfurcie jest sceną europejskiego debiutu Grand Cherokee ST8 nowej generacji. Ta unikalna w swej naturze konstrukcja łączy legendarną sprawność i użyteczność pojazdu marki Jeep z imponującymi osiągami rodem ze 'Street and Racing Technology'. Napędzany nowym, 6,4-litrowym silnikiem HEMI V8 o mocy 470 KM i momencie obrotowym 630 Nm, super-szybki Jeep przyspiesza ze startu stojącego do 100 km/h w ciągu 4,8 sekundy, osiąga prędkość maksymalną 255 km/h i hamuje od 100 do 0 km/h na dystansie zaledwie 35 metrów.

Dzięki regulowanej sztywności zawieszenia, kontrolowanego przez innowacyjny system Selec-Track, nowy Grand Cherokee SRT8 posiada bez wątpienia najlepszą charakterystykę jezdną w swej historii. Nowy, aktywny system rozrządu wraz ze standardowym systemem Fuel Saver Technology zapewnia 13-procentową oszczędność zużycia paliwa w jeździe autostradowej, wydłużając zasięg bez tankowania do 720 kilometrów. Sportową aurę tworzy obniżona sylwetka pojazdu, inspirowany sportem wystrój wnętrza oraz ekskluzywna kierownica SRT z łopatkami zmiany biegów, nieomylnie zwiastując imponujące osiągi na drodze i torze wyścigowym.

Nowy Grand Cherokee SRT8 dostępny będzie w europejskich salonach już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jeep Wrangler z silnikiem V6 Pentastar 3.6
IAA 2011 jest także okazją do premiery samochodów Wrangler oraz Wrangler Unlimited MY2012 napędzanych jednostką benzynową V6 Pentastar o pojemności 3,6 litra. Z uwagi na wyjątkową dzielność terenową i swój unikalny charakter Jeep Wrangler uważany jest za ikonę marki Jeep oraz światowy symbol pojazdu terenowego. Pentastar V6 rozwija moc 284 KM i moment obrotowy 347 Nm, podnosząc w sposób wyraźny dynamikę oraz komfort jazdy szosowej przy bardziej ekonomicznym zużyciu paliwa. Silnik ten skojarzony jest ze zmodernizowaną automatyczną skrzynią pięciobiegową, która zapewnia szybką i płynną zmianę przełożeń.

Obniżony poziom głośności zespołów mechanicznych oraz zwiększony komfort podczas jazdy szosowej przy nawet wyższej sprawności terenowej - to najważniejsze zalety dzisiejszego Wranglera w stosunku do starszych generacji. Pentastar V6 będzie drugą (obok 2,8-litrowego turbodiesla) jednostką napędową Wranglera oferowaną na rynkach europejskich w parze z pięciostopniową skrzynią automatyczną.

Silnik Pentastar V6 dostępny będzie od listopada.

Jeep Wrangler Arctic
Poczesne miejsce na stoisku marki we Frankfurcie zajmuje prezentowana po raz pierwszy, specjalna edycja Arctic modelu Jeep Wrangler. Jeep Wrangler Arctic jest ilustracją prawdziwego ducha przygody i legendarnej sprawności pojazdu, dla którego nawet ekstremalne warunki arktyczne są jedynie kolejną przeszkodą do pokonania. Oparty na modelu Sahara, Wrangler Arctic jest łatwo rozpoznawalny po „arktycznych" plakietkach oraz naklejkach stopy Yeti - baśniowego stworzenia, które zgodnie z przekazami ludowymi objawia się czasem pośród nieskazitelnej przyrody dalekiej Północy.

Wyposażony w czarne obręcze kół o rozmiarze 17 cali i zestaw oryginalnych akcesoriów Opar, Wrangler Arctic napędzany jest nowym silnikiem V6 Pentastar o pojemności 3,6 litra w zestawie z automatyczną przekładnią pięciobiegową albo 2,8-litrowym turbodieslem współpracującym z manualną skrzynią sześciobiegową lub automatyczną pięciobiegową.

Jeep Wrangler i Wrangler Unlimited Arctic dostępny będzie w europejskich salonach sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Grand Cherokee Interior Concept
Nowy Jeep Grand Cherokee Interior Concept to kolejny interesujący fragment ekspozycji Jeep'a we Frankfurcie. Ekskluzywne siedzenia z błękitnej skóry i kunsztowne detale wnętrza składają się na przykład designu - lecz także klasy, stylu oraz wyrafinowania i jakości wykonania flagowego modelu marki Jeep.

Pod hasłem Interior Concept kryje się więc kombinacja mocy i komfortu luksusowego samochodu osobowego z zaawansowaną technologią napędu Jeepa - w unikalnym pakiecie inspirowanym dążeniem do doskonałości.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama