/  /  /  / Nowy crossover Fiata na horyzoncie
Jeep

Jeep

Zmień
Jeep to amerykańska marka samochodów, która słynie z tworzenia pojazdów terenowych. Jej popularność pozwoliła na stałe wpisać się w mentalność klientów, dzięki czemu nazwa Jeep stała się synonimem aut przeznaczonych do jazdy w trudnym terenie, nawet gdy producentem danego auta jest konkurencyjna marka.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy crossover Fiata na horyzoncie

ANE (Luca Ciferri)|
Fiat 500L zaprezentowany z okazji wystawy Genewa 2012
© FIAT
Fiat 500L zaprezentowany z okazji wystawy Genewa 2012

Powołując się na dobrze zorientowane źródła branżowe, serwis Automotive News Europe twierdzi, że Fiat ma w planach wprowadzenie na rynek modelu 500X, należącego do obiecującego segmentu crossover. Samochód będzie produkowany we Włoszech.

Produkt uzupełni gamę "pięćsetki" obok vana oznaczonego jako 500L, który pojawi się na rynku europejskim pod koniec bieżącego roku i będzie wytwarzany w Serbii.

Fiat 500X (litera "X" nawiązuje do angielskiego słowa CROSS), zbudowany na bazie 500L, wejdzie do produkcji w zmodernizowanych zakładach Mirafiori (grudzień 2013). W drugim kwartale roku 2014 włoska fabryka rozpocznie produkcję siostrzanego auta marki Jeep, który będzie mniejszy niż Compass i Patriot i trafi do sprzedaży nie tylko na rynek europejski, ale również do USA i do innych krajów.

Fiat 500X oferować będzie wersje z napędem na przednią oś lub 4x4, natomiast w gamie silnikowej pojawi się m.in. jednostka benzynowa 0.9 Twinair.

Fabryka Mirafiori będzie ponadto dostawcą egzemplarzy gamy Alfa MiTo, zarówno nowych, jak również i zmodernizowanych wersji modelowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama