/  /  /  / Jeep Wrangler JK w klubie milionerów
Jeep

Jeep

Zmień
Jeep to amerykańska marka samochodów, która słynie z tworzenia pojazdów terenowych. Jej popularność pozwoliła na stałe wpisać się w mentalność klientów, dzięki czemu nazwa Jeep stała się synonimem aut przeznaczonych do jazdy w trudnym terenie, nawet gdy producentem danego auta jest konkurencyjna marka.
Dowiedz się więcej o marce
 

Jeep Wrangler JK w klubie milionerów

Jeep|
null
© Jeep
null

W amerykańskim zakładzie Toledo Complex w stanie Ohio wyprodukowano milionowy egzemplarz modelu Jeep Wrangler JK. Fabryka działa od 8 lat.

Jubileuszowym egzemplarzem okazał się czarny Jeep Wrangler Rubicon 2013 w specjalnej wersji Rubicon 10th Anniversary, przeznaczony dla klienta na Florydzie.

Zlokalizowana pod jednym dachem z zakładem Toledo North, w którym w tym roku będzie produkowana nowa wersja Jeepa Cherokee 2014, fabryka Toledo Complex rozpoczęła produkcję Jeepa Wrangler oraz Wranglera Unlimited w 2006 roku. Ulokowany na terenie dawnego zakładu Stickney kompleks obejmuje wydziały karoserii i montażu, zarządzane we współpracy z dostawcami Kuka i Mobis. Zakład Stickney został zbudowany w 1942 roku i prawie 20 lat później został zaadoptowany dla produkcji modelu Jeep Grand Wagoneer.

Fabryka przekształciła się w zakład Toledo, kiedy koncern Chrysler kupił American Motors Corporation w sierpniu 1987 roku. Jesienią 1997 roku zbudowano zakład Toledo North przeznaczony do produkcji modelu Jeep Liberty, która rozpoczęła się w kwietniu 2001 roku. Później doszła produkcja Dodge Nitro 2007, która rozpoczęła się w sierpniu 2006 roku.

Ostatni Jeep Liberty i Dodge Nitro zjechały z linii odpowiednio w sierpniu 2012 i grudniu 2011.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama