/  /  /  / Polska: Akcja przywoławcza Jeep Wrangler i Dodge Nitro
Jeep

Jeep

Zmień
Jeep to amerykańska marka samochodów, która słynie z tworzenia pojazdów terenowych. Jej popularność pozwoliła na stałe wpisać się w mentalność klientów, dzięki czemu nazwa Jeep stała się synonimem aut przeznaczonych do jazdy w trudnym terenie, nawet gdy producentem danego auta jest konkurencyjna marka.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja przywoławcza Jeep Wrangler i Dodge Nitro

UOKIK|

Jak poinformowała firma Chrysler Group LLC, niektóre samochody Jeep Wrangler i Dodge Nitro mogą ewentualnie mieć usterkę i w związku z tym zdecydowano się ogłosić stosowną akcję przywoławczą, która na polskim rynku dotyczy 78 aut.

W samochodach Jeep Wrangler w pewnych warunkach drogowych może dojść do przegrzania płynu w automatycznej skrzyni biegów. Kontynuowanie jazdy w takich przypadkach może doprowadzić do wydostania się płynu ze skrzyni i zetknięcia z gorącymi elementami silnika lub układu wydechowego, co może wywołać pożar. Na rynku polskim kampanią nawrotową z tego powodu objętych jest 19 samochodów.

W samochodach Dodge Nitro usterka objawia się zatrzymaniem działania napędu wycieraczek szyby przedniej w różnych warunkach eksploatacyjnych. W niekorzystnych warunkach atmosferycznych, z uwagi na ograniczenie widoczności, usterka ta może stwarzać zagrożenie. Na rynku polskim kampanią nawrotową objętych jest 59 samochodów.

W Polsce kampania naprawcza dotyczy 78 samochodów, wyprodukowanych w USA.

Przedsiębiorca poinformował UOKiK, że powiadomił wszystkich swoich Autoryzowanych Dealerów i Serwisy Chrysler, Jeep i Dodge, natomiast autoryzowani partnerzy indywidualnie informują konsumentów o problemie i zapraszają na bezpłatne naprawy.

Bliższe szczegóły w linku poniżej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama