/  /  /  / Akcja naprawcza Jeep Wrangler
Jeep

Jeep

Zmień
Jeep to amerykańska marka samochodów, która słynie z tworzenia pojazdów terenowych. Jej popularność pozwoliła na stałe wpisać się w mentalność klientów, dzięki czemu nazwa Jeep stała się synonimem aut przeznaczonych do jazdy w trudnym terenie, nawet gdy producentem danego auta jest konkurencyjna marka.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja naprawcza Jeep Wrangler

UOKIK|

Jak poinformowała firma Fiat Auto Poland, wybrane egzemplarze modelu Jeep Wrangler mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Fiat Auto Poland, wybrane egzemplarze modelu Jeep Wrangler mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Otóż w niektórych egzemplarzach Jeep Wrangler JK (modele z lat 2007-2010) mogłoby ewentualnie dojść do obluzowania się lub ugięcia nadkola wewnętrznego, przedniego błotnika, w wyniku czego może dojść do kontaktu nadkola z przewodami hamulcowymi. W konsekwencji, może to doprowadzić do przetarcia przewodów hamulcowych, wycieku płynu hamulcowego i zmniejszenia skuteczności hamowania.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest 314 samochodów Jeep Wrangler JK, przystosowanych zarówno do ruchu prawostronnego, jak i lewostronnego (numery VIN patrz tutaj).

Importer powiadomił wszystkich swoich autoryzowanych dealerów i serwisy Chrysler, Jeep i Dodge, natomiast autoryzowani partnerzy przedsiębiorcy listami informują indywidualnych konsumentów o problemie i zapraszają na bezpłatne naprawy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama