/  /  /  /  / Pierwszy publiczny pokaz Jaguara F-Type
Jaguar XK

Jaguar XK

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Pierwszy publiczny pokaz Jaguara F-Type

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnull

Intensywne prace nad nowym Jaguarem F-Type wkroczyły na kolejny etap. Na słynnym Goodwood Festival of Speed po raz pierwszy zaprezentowano publicznie prototyp nowego, sportowego modelu Jaguara.

Jaguar F-Type jest obecnie testowany w różnych miejscach na świecie, jednakże zazwyczaj bez udziału widzów. Dzięki uprzejmości organizatorów Festiwalu w Goowood, możliwości nowego sportowego kabrioletu Jaguara zostały zaprezentowane wszystkim zgromadzonym tuż po przejeździe historycznych modeli marki: C-Type, D-Type i E-Type.

"Obecność prototypu modelu F-Type na Festiwalu miało na celu przedstawienie szerokiej publiczności właściwości jezdnych naszego nowego samochodu na krętych drogach wzgórz Goodwood. Reakcja widzów na brzmienie silnika i jego moc była bardzo entuzjastyczna, co potwierdza konieczność wprowadzenia tego sportowego modelu do produkcji - powiedział Mike Cross, Head of Vehicle Integrity, Jaguar.

Wprowadzenie modelu F-Type, bazującego na koncepcyjnym C-X16, zostało ogłoszone na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku w kwietniu. Jaguar F-Type do produkcji trafi jako dwumiejscowy samochód sportowy w wersji kabrio, napędzany całkowicie nowym silnikiem 3.0 V6 i udoskonalonym V8.

Pełna specyfikacja oraz osiągi nowego Jaguara zostaną ujawnione jeszcze w tym roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Jaguar XK