/  /  /  /  / Nowy Jaguar XKR
Jaguar XK

Jaguar XK

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Nowy Jaguar XKR

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnullnullnull

Sportowy model XKR, który wzbogaca ofertę debiutującego pod koniec ubiegłego roku Jaguara XK nowej generacji, oferowany będzie w Wielkiej Brytanii w cenie od około 67 500 funtów, stanowiąc konkurencję dla samochodów marki BMW oraz Mercedes-Benz. Auto dostępne będzie jako coupe i kabriolet, a jego sercem będzie silnik V8 turbo o pojemności 4.2 litra, rozwijający moc 420 KM oraz moment obrotowy rosnący do maksymalnie 560Nm.

Nowy XKR rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 4,9 sekundy, natomiast prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Dzięki zastosowaniu aluminium nowy Jaguar jest autem lżejszym i ma sztywniejsze nadwozie, oferując jednocześnie kierowcy lepsze prowadzenie na drodze oraz zwrotność. Ważący 1665 kg pojazd w wersji coupe jest o 70 kg lżejszy od swojego poprzednika, podobnie jak kabriolet o masie 1715 kg (o 100 kg mniej).

Chcąc zrównoważyć większe o 25% osiągi w porównaniu ze „zwykłym” XK, brytyjscy konstruktorzy opracowali wzmocniony układ hamulcowy oraz zawieszenie. Samochód można łatwo poznać np. po specjalnie zaprojektowanym przednim pasie zderzaka, aluminiowych wstawkach atrapy wlotu powietrza, jak również otworom na masce silnika.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Jaguar XK