/  /  /  /  / Najmocniejszy silnik Jaguara pod maską XKR-S
Jaguar XK

Jaguar XK

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Najmocniejszy silnik Jaguara pod maską XKR-S

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnull

Jako najszybszy model w seryjnej produkcji Jaguara, XKR-S kryje pod maską silnik AJ-V8 nowej generacji, który zapewnia moc i zwinność jednocześnie.

Dla kierowcy, który wybiera sportowy model samochodu, liczy się zwinność pojazdu, precyzja jego prowadzenia i dynamiczna linia. Największą przyjemność z jazdy zapewnia silnik, dzięki któremu można poczuć moc i prędkość.

550 (KM), 680 (Nm), 300 (km/h) to liczby, którymi szczyci się XKR-S i których nie uzyskuje żaden inny model Jaguara. Na takie wyniki i osiągi pracuje wysoce efektywny silnik AJ-V8 o pojemności 5 litrów z podwójnym doładowaniem typu TVS.

Zbudowany w całości z aluminium jest najsilniejszą i najpotężniejszą jednostką napędową w ofercie Jaguara. Z mocą powiększoną do 550 KM, maksymalnym momentem obrotowym 680Nm najszybszy i najbardziej ekstremalny Jaguar XKR-S osiąga maksymalną prędkość 300 km/h i rozpędza się do 100 km/h w 4,4 sekundy.

Nadchodzi nowy Jaguar F-Type

Zaprojektowany przez Iana Calluma, model XKR-S to dzieło przemyślane. Konstruktorom zależało na indywidualnych odczuciach kierowcy podczas jazdy, dlatego najnowszy model został poddany rekonstrukcji.

"Aby osiągnąć zaplanowane 300 km/h, fizyka wymusiła na nas nie tylko konstrukcyjne, ale i estetyczne zmiany. Projekt opierał się na szczegółowych analizach praw geometrii i aerodynamiki tak, by wydobyć doskonałą czystość formy - wyjaśnia twórca.

Zmiany w wyglądzie, podyktowane użytkowaniem najmocniejszego silnika Jaguara, to przede wszystkim obniżony prześwit czy nowe, tylne skrzydło z włókna węglowego.

Jak twierdzi koncern, Jaguar XKR-S to najbardziej ekologiczny samochód w swojej klasie. Emituje zaledwie 294 g/km CO2. Dodatkowo to jeden z tych sportowych samochodów, który sprawdza się także w codziennym użytkowaniu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Jaguar XK