/  /  /  /  / Jaguar XKR-S debiutuje w wersji Cabrio
Jaguar XK

Jaguar XK

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Jaguar XKR-S debiutuje w wersji Cabrio

Jaguar|
Jaguar XKR-S
© Jaguar
Jaguar XKR-SJaguar XKR-SJaguar XKR-S

Najszybszy samochód Jaguara w seryjnej produkcji, czyli model XKR-S, doczekał się wersji Cabrio. XKR-S będzie najszybszym modelem w wersji Cabrio, jaki kiedykolwiek wyprodukował Jaguar.

Jaguar XKR-S to kwintesencja smaku i angielskiego stylu z drapieżną, sportową duszą. Model w wersji Coupe miał swoją premierę w marcu tego roku w Genewie i dzięki oferowanym rewelacyjnym właściwościom jezdnym zdobył ogromne uznanie wśród użytkowników. Na Targach Motoryzacyjnych w Los Angeles zostanie zaprezentowany model w wersji Cabrio, dzięki któremu kierowcy jeszcze mocniej będą mogli poczuć dynamikę i moc. Model XKR-S w wersji Cabrio, tak samo jak Coupe, w jedyne 4,4 sekundy osiąga 100 km/h, a jego maksymalna prędkość to 300 km/h.
Jaguar XKR-S cabrio – specyfikacja techniczna

Układ napędowy
Pojemność silnika     5,0
Liczba cylindrów      8
Skrzynia biegów       6-biegowa, automatyczna

Osiągi
Przyspieszenie 0-100 km/h (sek.)         4,4
Przyspieszenie 100-180 km/h (sek.)      7,6
Prędkość maksymalna (km/h)              300
Moc silnika (KM)                                542
Stosunek mocy do wagi (KM/t)            307
Maksymalny moment obrotowy (Nm)     680
Współczynnik oporu (Cd)                     0,35-0,38

Zużycie paliwa
W cyklu miejskim (l/100km)       18,9
W cyklu mieszanym (l/100km)    12,3
Pojemność baku (l)     71
Emisja CO2 (g/km)     292

Wymiary
Rozstaw osi (mm)    2752
Szerokość (mm)      1608
Długość (mm)         4794
Wysokość (mm)      1312
Promień skrętu (m)  10,9

Waga (kg)             1795

Marka Jaguar w swojej filozofii stawia na rozwój i stałe rozszerzanie swojej oferty. Dużym wyzwaniem było dostosowanie najszybszego modelu Jaguara XKR-S do wersji Cabrio, ale udało się to bez utraty dynamiki, wydajności i wyrafinowanego stylu” – mówi Karolina Sobkowiak, Brand Manager Jaguar.

Jaguar XKR-S w wersji Cabrio wyposażony został w tą samą jednostkę napędową, co wersja Coupe, czyli benzynowy silnik AJ-V8 GENII, z 550 KM i momentem obrotowym 680 Nm. Aby zapewnić te same właściwości jezdne co w modelu Coupe, projekt nadwozia z otwieranym dachem wymagał wprowadzenia dodatkowych udoskonaleń technologicznych. Lekka, aluminiowa konstrukcja zapewnia większą sztywność i stabilność samochodu przy dużych prędkościach. Ulepszone przednie i tylne zawieszenie zwiększają elastyczność, precyzję i kontrolę przy jednoczesnym zachowaniu komfortu jazdy. Jaguar XKR-S w wersji Cabrio posiada także nowy przedni zderzak z szerszym wlotem powietrza oraz Computational Fluid Dynamics System – czyli rodzaj dyfuzora, który usprawnia docisk aerodynamiczny podczas szybkiej jazdy. Wszystkie zmiany nadają modelowi bardziej dramatyczny i śmiały wygląd.

Wnętrze samochodu także zostało przystosowane do nowych wrażeń z jazdy sportowym Cabrio i niczym nie przypomina wykończenia znanego z Jaguara XK. Siedzenia zapewniają lepsze trzymanie podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością. Specjalnie wzmocnione fotele posiadają funkcję 16-punktowej regulacji.
XKR-S Cabrio jest dostępny w sześciu kolorach: od gustownego Polaris White po charakterystyczny British Racing Green. Aluminiowy dach, który otwiera się i zamyka w jedyne 18 sekund, standardowo dostępny jest w kolorze czarnym, ale istnieje możliwość wyboru lakieru z sześciu pozostałych opcji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Jaguar XK