/  /  /  /  / Jaguar C-X16 coraz bliżej premiery
Jaguar XK

Jaguar XK

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Jaguar C-X16 coraz bliżej premiery

Jaguar|
null
© Jaguar
nullnullnullnullnullnullnull

Jaguar C-X16 to współczesna interpretacja wozu sportowego, w którym połączono atrakcyjny design z nowoczesnymi metodami konstrukcyjnymi i napędem hybrydowym. Ten koncept oddaje istotę marki Jaguar – nowoczesnej i zaawansowanej technologicznie.

Premierowy pokaz omawianego modelu odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Projektując koncepcyjne samochody, marka Jaguar mocno wybiega w przyszłość, dlatego C-X16 jest symbolem nowego rozdziału w historii motoryzacji. Nowy koncept zainspirowany jest postępem w dziedzinie projektowania, inżynierii i technologii.

„Samochody marki Jaguar zawsze się wyróżniały. Z nowym C-X16 idziemy jeszcze dalej w dziedzinie projektowania, tworząc niezwykle wydajny samochód, który jest ucieleśnieniem idei Jaguara przyszłości - powiedział Ian Callum, design director marki Jaguar, który nadzorował zespół projektowy pracujący nad nowym C-X16.C-X16 łączy w sobie piękno i wydajność z najnowocześniejszą technologią hybrydową. Pod maską kryje się 3,0-litrowy silnik benzynowy V6 nowej generacji o mocy 380 KM i momencie obrotowym 450 Nm, który posiada m.in. najnowszą technologię wtrysku bezpośredniego. Uzupełnieniem V6 jest elektryczny silnik o mocy 95 KM z momentem obrotowym 235 Nm, którego głównym zadaniem jest wspomaganie silnika benzynowego i zmniejszanie zużycia paliwa. Hybrydowy system doładowania inspirowany Formułą 1, a uruchamiany jest za pomocą zamontowanego w kierownicy przycisku Push to Pass.

Jaguar C-X16 to kwintesencja dwumiejscowego samochodu sportowego. Napęd na tylną oś, ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów, zasilanie z 1,6 kWh akumulatorów litowo-jonowych, zamontowanych za tylnymi siedzeniami, dają idealne rozłożenie masy 50:50. W celu poprawienia aerodynamiki, aluminiowe uchwyty przy drzwiach zostały zintegrowane z nadwoziem, a zamiast zbędnych spojlerów zastosowano subtelny splitter z przodu i tylny dyfuzor.

Aluminiowe nadwozie i podwozie oraz liczne elementy wykonane z włókna węglowego sprawiają, że samochód jest lżejszy o około 60 kg od najlżejszego Jaguara XK. Wymiary: 4445 mm długości, 2048 mm szerokości i 1297 mm wysokości oraz rozstaw osi 2622 mm sprawiają, że C-X16 jest także najmniejszym modelem w gamie Jaguara.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Jaguar XK